Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Zincas 5,5 mg, 50 tabletek

Cena
10,79 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Wskazania

Łysienie plackowate, łamliwość włosów, choroby skóry, trądzik młodzieńczy, złe gojenie się ran, depresja, nerwowość, stany agresji, schizofrenia, zaburzenia czynności męskich narządów płciowych; także u dzieci w zaburzeniach wzrostu, układu immunologicznego, nerwowego.

Skład

1 tabletka zawiera: 31mg cynk (cynku wodoroasparaginianu dwuwodnego, co odpowiada 5,5mg jonów cynku) oraz substancje pomocnicze.

Działanie

Cynk jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych, biorących udział w metabolizmie komórkowym. Jako koenzym wielu enzymów jest niezbędny w przemianie białkowej i węglowodanowej; warunkuje też prawidłowy wzrost organizmu i funkcjonowanie mechanizmów odpornościowych.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka, to: dzieci w wieku do 5 lat -1 tabletka 1 raz na dobę, dzieci w wieku od 5 lat do 15 lat - 1 tabletka 2 razy na dobę, dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat - 1 tabletka 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Niewydolność nerek, nie podawać łącznie z tetracyklinami, kwasem acetylosalicylowym, indometacyną, ibuprofenem, tiazydowymi lekami moczopędnymi, kortykosteroidami, preparatami wapniowymi, substancjami chelatującymi (np. penicylaminą), dietą mleczną, alkoholem.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Rejestracja
Lek