Zioła Mnicha Na odchudzanie, 2 g x 20 saszetek

Zioła Mnicha Na odchudzanie, 2 g x 20 saszetek

Kategorie

Zioła Mnicha Na odchudzanie, 2 g x 20 saszetek

Cena jednostkowa: 2,70 zł za 10 saszetek

Cena
5,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Herbata czerwona Pu-Erh (Camellia sinensis)– ta popularna i ceniona od lat herbata zawdzięcza swoje właściwości związkom powstałym w trakcie długotrwałego dojrzewania. Zachodzące w tym czasie procesy wpływają na jej charakterystyczny smak i wartości, które docenią zwłaszcza osoby dbające o sylwetkę. Yerba mate (Ilex paraguariensis) – korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczów oraz ułatwia spalanie nagromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała. L-karnityna – znany składnik aktywny, szczególnie często wykorzystywany przez osoby prowadzące aktywny tryb życia. 

Zastosowanie

Uzupełnienie diety w składniki zawarte w produkcie.

Zalecane spożycie

3 razy dziennie po 1 torebce najlepiej po posiłkach.

Składniki

Herbata czerwona Pu-Erh (23%), yerba mate (18%), owoc dzikiej róży, ziele mniszka lekarskiego, liśc pokrzywy, ziele skrzypu, koszyczek rumianku, winian L-karnityny (3%).

 
3 saszetki zawierają: yerba mate 1,1g; herbata Pu-erh 1,4g; L-karnityna 122mg.

Ostrzeżenia

Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, nie podawać u osób uczulonych na którykolwiek ze składników produktu.

Ważne wskazówki

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Big-Active Sp. z o.o.  
ul. Bobrowiecka 6 
00-728 Warszawa

Cechy produktu

Postać
Problem
Typ produktu

Zioła na odchudzanie

Istnieje wiele metod naturalnego wspomagania redukcji tkanki tłuszczowej. Oprócz zbilansowanej diety i aktywności fizycznej można zastosować również zioła na odchudzanie. Oferowane w tej kategorii zioła bogate są w składniki aktywne, które wykazują potencjał we wspieraniu pracy przewodu pokarmowego, aktywności metabolizmu komórkowego – w tym metabolizmu tkanki tłuszczowej.

Jak działają zioła na odchudzanie?

Kompleksowy skład suplementów diety uwzględnia jedynie naturalne substancje. Klasyczne zioła na odchudzanie oparte są często na następujących roślinach:

 • chińskiej herbacie pu-erh (Camellia sinensis),
 • ekstrakcie z yerba mate (Paullinia cupana),
 • L-karnitynie.

W przypadku chińskiej zielonej herbaty wiele mówi się o jej działaniu wspomagającym metabolizm. Tego rodzaju herbata, zawarta w wielu preparatach typu zioła na odchudzanie, ma w swoim składzie wiele cennych substancji chemicznych:

 • polifenoli,
 • flawonoidów,
 • katechin.

Zielona herbata, którą zawierają w swoim składzie zioła na odchudzanie, wspomaga utrzymanie szczupłej sylwetki dzięki przyspieszaniu metabolizmu, zmniejszeniu zapotrzebowania na węglowodany i wspieraniu spalania tłuszczu. Zawarte w niej silne przeciwutleniacze przeciwdziałają ponadto przedwczesnemu starzeniu się.

Zioła na odchudzanie zawierają często także L-karnitynę – związek o budowie betainowej, który bierze udział w metabolizmie kwasów tłuszczowych. L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe (głównie długołańcuchowe) do mitochondirów, gdzie mogą zostać spalone, jednocześnie usuwając pochodzące z przemian krótko- i średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Związek ten pełni bardzo ważną funkcję w metabolizmie kwasów tłuszczowych, regeneracji mięśni oraz utrzymaniu właściwego bilansu energetycznego organizmu.

Co jeszcze zawierają zioła na odchudzanie?

Jednym z ważniejszych składników preparatów na odchudzanie jest kofeina. Najlepiej, aby była ona połączona z innymi substancjami o pozytywnym działaniu na metabolizm tkanki tłuszczowej i procesy biochemiczne zachodzące w obrębie organizmu. Bogata w kofeinę yerba mate zawiera znaczne ilości substancji o działaniu przeciwutleniającym – m.in. polifenoli.

Duża zawartość kofeiny wpływa pozytywnie na procesy przemiany materii, utratę wagi ciała, korekcję BMI oraz zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Uzyskuje to głównie na drodze hamowania receptorów dla adenozyny oraz blokowaniu rozpadu cząsteczek sygnałowych cGMP i cAMP. Może to stymulować funkcje metaboliczne w organizmie. Wzrost aktywności metabolicznej wynika również z blokowania receptorów adenozynowych. Powoduje to wzrost wydzielania m.in. noradrenaliny, dopaminy i adrenaliny – związanych ze stymulującymi psychicznie i pobudzającymi metabolizm hormonami.

Zioła na odchudzanie – wpływ na trawienie

Zioła na odchudzanie mogą zawierać w swoim składzie rośliny wspierające funkcje trawienne. Mniszek lekarski czy pokrzywa zwyczajna wykazują działanie poprawiające pracę przewodu pokarmowego – szczególnie w zakresie perystaltyki.

O czym trzeba pamiętać?

Zioła na odchudzanie nie powinny być substytutem zróżnicowanej diety. Redukcja masy opierająca się wyłącznie na ziołach jest bezcelowa, a brak modyfikacji sposobu odżywiania jest w stanie doprowadzić nawet do zwiększenia masy ciała. Dopiero połączenie aktywności fizycznej, zdrowej diety (klasycznej lub odchudzającej) oraz wspomagające zastosowanie ziół przyniesie pozytywne rezultaty pod postacią redukcji wagi ciała, stabilizacji profilu glikemicznego i poprawy sylwetki.

 • Apteka Gemini

  www.aptekagemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego