Kategorie

Zovirax Intensive 0,05 g/ 1 g, krem, 2 g

Cena
17,99 zł
Produkt dostępny
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Wskazania

Miejscowe leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy, wywołanej przez wirusa opryszczki pospolitej Herpes simplex. 

Skład

1g kremu zawiera: substancję czynną: acyklowir 50mg oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, wazelina biała, alkohol cetostearylowy, parafina ciekła, Arlacer 165, poloksamer 407, sodu laurylosiarczan, dimetykon, woda oczyszczona.

Działanie

Pzeciwwirusowe.

Dawkowanie

Lek Zovirax Intensive w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania na skórę. Lek należy nakładać 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną. Lek działa najskuteczniej, jeśli leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, jak np. pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie. Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki. Leczenie należy prowadzić co najmniej przez 4 dni.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, obniżona odporność, nie stosować na zakażenia skórne inne niż opryszczka, nie stosować do leczenia opryszczki narządów płciowych, nie stosować na błony śluzowe, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar