Actiferol Fe START 7mg, dla noworodków od 1 dnia życia, 30 saszetek

ostatnia cena sprzedaży
21,39 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Producent: SEQUOIA

Actiferol Fe START 7mg, dla noworodków od 1 dnia życia, 30 saszetek - opis produktu

Actiferol Fe START to opatentowana formuła zawierająca najważniejsze składniki wspomagające procesy krwiotwórcze w ilości i postaci odpowiedniej dla noworodków i niemowląt z zaburzonymi procesami krwi otworzenia. Actiferol Fe START zawiera unikalną, opatentowaną formę żelaza, której stosowanie daje pacjentom wiele korzyści. Dzięki procesom mikronizacji i emulgacji, przyswajalność żelaza Actiferol Fe jest dwukrotnie wyższa i niezależna od pożywienia. Wpływa to na skuteczną normalizację poziomu hemoglobiny. Brak skutków ubocznych Żelazo Actiferol Fe jest delikatne dla przewodu pokarmowego. Nie powoduje, często występujących przy suplementacji, skutków ubocznych, takich jak: biegunka, zaparcia, wymioty, nudności. Nie powoduje ciemnego zabarwienia zębów. Nie potęguje mdłości ciążowych. Nie ma metalicznego smaku. Actiferol Fe to jedyne żelazo w formie białego proszku bez metalicznego smaku i zapachu. Dzięki czemu jest łatwe do spożycia, a po dodaniu do pożywienia nie zmienia smaku spożywanych potraw. Actiferol Fe dobrze rozpuszcza się w napojach oraz może być dodany do pożywienia. Umożliwia to łatwe podanie dziecku oraz osobom mającym problemy z połykaniem.
 
Dodatkowo Actiferol Fe START zawiera witaminę B6, która pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek. Ponadto bierze udział w transporcie i metabolizmie żelaza. Witamina C, która zwiększa przyswajalność żelaza oraz korzystnie wpływa na stan naczyń krwionośnych. Kwas foliowy jest ważnym składnikiem biorącym udział w procesach krwiotworzenia i podziałach komórkowych. Dodatkowo pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi poprzez poprawę elastyczności żył i tętnic.
 
Zastosowanie: do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza i składników wspomagających procesy krwiotwórcze oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.
 
Zalecane spożycie: w stanach niedoboru  żelaza i/lub anemii: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości (2-3 łyżki) ściągniętego pokarmu matki lub mleka, a następnie wymieszać. Przygotowaną zawiesinę podać dziecku bezpośrednio po sporządzeniu.
 
Składniki: chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas L-askorbinowy (witamina C), pirofosforan żelaza (III), kwas foliowy, maltodekstryna, dekstroza.
 
100g produktu zawiera: 
- wartość energetyczna 1431kJ/342kcal,
- białko 0g, węglowodany 84,3g (w tym: cukry 0,4g), tłuszcz 0g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0g), błonnik pokarmowy 0g, sól 1g,
- żelazo 700mg, kwas foliowy 15mg, witamina B6 2500mg, witamina C 2000mg.
 
1 saszetka zawiera:
- wartość energetyczna 14,3kJ/3,4kcal;
- białko 0g, węglowodany 0,8g (w tym: cukry 0g), tłuszcz 0g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 0g), błonnik pokarmowy 0g, sól 0g,
- żelazo 7mg, kwas foliowy 150mcg, witamina B6 25mg, witamina C 20mg.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
 
Ważne wskazówki:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25° C, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
 
Masa netto: 30g (30 saszetek po 1g).
 
Kraj pochodzenia pirofosforanu żelaza (III): Japonia.
 
Producent: 
Sequoia Sp. z o.o.
il. Ostródzka 74N
03-289 Warszawa
 
 
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: