Aniball, balonik do ćwiczeń dna miednicy, jasny róż

Aniball, balonik do ćwiczeń dna miednicy, jasny róż

Kategorie

Aniball, balonik do ćwiczeń dna miednicy, jasny róż

Cena jednostkowa: 233,99 zł za 1 sztukę

Cena
233,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Balonik to produkt do ułatwienia naturalnego porodu. Służy do przygotowania przedporodowego oraz regeneracji mięśni po porodzie. Przeznaczony jest do wyćwiczenia mięśni dna miednicy, przygotowania dróg rodnych oraz wzmocnienia mięśni dna miednicy po porodzie. W skuteczny sposób wspomaga wzmocnienie mięśni dna miednicy, pozytywnie stymuluje mięśnie pochwy oraz pomaga wyćwiczyć na przemian napinanie i rozluźnianie krocza podczas przygotowania przedporodowego. Efektem ćwiczenia jest ułatwienie wypychania przyszłego noworodka (prostszy i szybszy przebieg fazy wypychania podczas porodu), skrócenie drugiej fazy porodu i znaczne obniżenie ryzyka nacięcia krocza. Regeneracja mięśni w okolicy miednicy, co oznacza ograniczenie nietrzymania moczu przez parę miesięcy po porodzie oraz w późniejszym okresie.

Zastosowanie

Trening mięśni dna miednicy, przygotowanie dróg rodnych do obwodu główki dziecka oraz wzmocnienie mięśni dna miednicy po porodzie.

Sposób użycia

Można zacząć używać najwcześniej na 3-4 tygodnie przed planowanym terminem porodu. Na same ćwiczenia należy poświęcić około 15-30min. Należy przyjąć najbardziej odpowiadającą pozycję: leżącą z lekko zgiętymi nogami, stojąc, leżąc na boku, w pozycji kucznej albo na czworakach. Poród w pozycji, w której ciało czuje się najlepiej, jest z reguły najbezpieczniejszy. Poprzez każde ćwiczenie stopniowo osiąga się większy obwód balonika. Idealny wynik to balonik o obwodzie 28-30cm po ok. 3-4 tygodniach regularnego ćwiczenia, co jest zbliżone wielkości główki noworodka przy przejściu przez drogi rodne.

Cechy produktu

Kolor: jasny róż.

Ważne wskazówki

Przed pierwszym użyciem należy poddać produkt sterylizacji.
Przed pierwszym użyciem wyrób należy nadmuchać do obwodu 30 cm, aby sprawdzić jego stan oraz prawidłowe działanie.
Po każdym użyciu produkt należy dokładnie umyć bieżącą, ciepłą wodą, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
Dla zwiększenia komfortu używania można powierzchnię wyrobu nawilżyć, stosując lubrykanty na bazie wody, przeznaczone do użytku wewnętrznego (kontaktu z błonami śluzowymi). Nie należy używać środków zawierających olejki!
Użycie olejków lub nieodpowiednich lubrykantów może spowodować degradację silikonu i pęknięcie produktu- takie uszkodzenie nie będzie uznawane za wadę wyrobu medycznego.
Jeśli jednocześnie ze stosowaniem wyrobu wykonywany jest masaż krocza, należy do tego celu użyć odpowiedniego żelu lubrykacyjnego, zamiast olejku do masażu.
Produkt należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu oraz chronić przed działaniem promieni słonecznych.
Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Uwaga na kontakt wyrobu medycznego z ostrymi przedmiotami.
Nie należy używać produktu w wodzie.

Ostrzeżenia

Nie można używać w następujących przypadkach: ciąża wysokiego ryzyka, ryzyko porodu przedwczesnego, krwawienie pochwowe (jakiekolwiek), przy planowanym cesarskim cięciu, kandydoza pochwy (grzybica) albo inne patologie zakaźne w pochwie, albo w okolicy wejścia pochwy, zapalenie pochwy, opryszczka narządów płciowych, urazy w obrębie pochwy, nowotwory złośliwe w strefie organów płciowych, patologie szyjki macicy. Szczególną ostrożność podczas ćwiczeń, po konsultacji z lekarzem, należy przestrzegać przy żylakach pochwy i na zewnętrznych narządach rodnych, łożysku przodującym, zmniejszonej wrażliwości pochwy oraz okolicy narządów płciowych (choroby neurologiczne, stosowanie leków przeciwbólowych), po leczeniu zapalenia pochwy (krótko utrzymuje się wrażliwość pochwy), zabiegach operacyjnych pochwy (blizny mogą nie pozwalać na wystarczającą elastyczność pochwy), przy liszaju twardzinowym narządów płciowych (Lichen Sclerosus przewlekła choroba skóry). Każdy problem, który może wystąpić w trakcie ćwiczeń, należy skonsultować z położną lub lekarzem ginekologiem.

Zawartość opakowania

- anatomicznie uformowany nadmuchiwany balonik z silikonu medycznego,
- pompka mechaniczna,
- wężyk,
- redukcja łącząca,
- zawór dwukierunkowy.

Dystrybutor

GrowSmart Partners
ul. Gallusa 12/13
40-594 Katowice.
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego