Azulan 0,915mg/ml, płyn, 90g

Azulan 0,915mg/ml, płyn, 90g

8,59 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Grupa: Azulan

Azulan 0,915mg/ml, płyn, 90g - opis produktu

Wskazania: tradycyjnie produkt leczniczy roślinny stosowany: zewnętrzenie - w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych m.in. do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła oraz w stanach zapalnych dziąseł; wewnętrznie - w stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający, wiatropędny i przeciwzapalny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.
 
Skład: 1ml produktu zawiera: wyciąg płynny z kwiatu rumianku (1:2); ekstrahent: etanol 70% (V/V). Nie zawiera substancji pomocniczych. Lek zawiera 60-68% (V/V) etanolu.
 
Działanie: przeciwzapalne, rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego (działanie wiatropędne).
 
Dawkowanie: zewnętrznie - dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 10% roztwór wodny do płukania i okładów (1 cz. azulanu + 9 cz. przegotowanej, chłodnej wody). Wewnętrznie (doustnie) - dorośli i młodzież powyżej 12 lat: wypić 5ml (1 łyżeczka) w 1/2 szklanki wody przed posiłkiem do 3 razy dziennie.
 
Przeciwwskazania: nie należy stosować, jeśli pacjent ma stwierdzoną nadwrażliwość (uczulenie) na kwiat rumianku lub inne rośliny z rodziny astrowatych/złożonych Compositae (Asterceae). Ze względu na zawartość etanolu nie należy stosować preparatu u dzieci do lat 12. Ze względu na zawartość etanolu lek może działać szkodliwie u osób z chorobą alkoholową, a także u osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką. Ze względu na zawartość etanolu w preparacie stosowanie leku w tym okresie nie jest zalecane. Nie zaleca się przyjmowania wewnętrznie leku przed prowadzeniem pojazdu i obsługą maszyn, alkohol zawarty w preparacie może zostać wykryty przez urządzenia do wykrywania alkoholu w powietrzu wydychanym. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.