Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze
Kategorie

Bobogast 147 mg/ ml, emulsja doustna, 40 g

Cena
19,19 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

Bobogast zawiera symetykon. Jest to substancja chemicznie i fizjologicznie obojętna, uważana za bezpieczną dla organizmu. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie powoduje zmiany pH treści pokarmowej, nie zmienia procesów trawiennych i nie zakłóca mechanizmów absorpcji jelitowej. Wydalany jest z organizmu w postaci niezmienionej. Symetykon ma zdolność obniżania napięcia powierzchniowego śluzu i pęcherzyków gazów znajdujących się w jelitach. W ten sposób ułatwia ich pękanie i rozbijanie, co usprawnia usuwanie nadmiaru nagromadzonych gazów w przewodzie pokarmowym.
 

Zastosowanie

Stosowany jest w celu łagodzenia objawów związanych z nagromadzeniem gazu w jelitach takich jak: wzdęcia brzucha oraz kolka jelitowa u niemowląt, a także pomocniczo przed wykonaniem badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej techniką obrazową (USG, RTG, endoskopia) w celu usunięcia piany, gazów i powietrza.

Sposób użycia

Niemowlęta powyżej 1 miesiąca życia do 2 roku życia 20 mg symetykonu (1 naciśnięcie pompki) 4 razy dziennie. Dzieci powyżej 2 roku życia do 6 lat 40 mg symetykonu (2 naciśnięcia pompki) 4 razy dziennie.
Dzieci powyżej 6 roku życia do 14 roku życia 40-80 mg symetykonu (2-4 naciśnięcia pompki) 3-5 razy dziennie. Dzieci powyżej 14 roku życia i dorośli 80 mg symetykonu (4 naciśnięcia pompki) 3-5 razy dziennie.

Składniki

1 pompka dozująca zawiera 20 mg symetykonu.
Substancje pomocnicze: karboksymetyloceluloza sodowa, parahydroksybenzoesan metylu, aromat bananowy, aromat waniliowy, sacharyna sodowa, cyklaminian sodu, woda oczy.

Cechy produktu