Kategorie

Dulcobis 5 mg, 40 tabletek dojelitowych

Cena
13,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Stosowany u pacjentów cierpiących na zaparcia, w celu przygotowania do badań, przed operacjami i po operacjach oraz w stanach wymagających ułatwienia wypróżnienia.

Skład

1 tabletka dojelitowa zawiera: 5 miligramów bisakodylu oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia kukurydziana rozpuszczalna, glicerol 85%, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: magnezu stearynian, sacharoza, talk, guma arabska, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metylakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metylakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2), olej rycynowy, makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E 172), wosk biały, wosk Carnauba, szelak.

Działanie

Przeczyszczające, utrudnia wchłanianie wody i elektrolitów, bisakodyl po hydrolizie w jelicie grubym, przyspiesza perystaltykę jelita grubego i zwiększa zawartość wody i elektrolitów w świetle jelita grubego, oraz rozluźnienia konsystencji stolca.

Dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Okres stosowania leku nie powinien przekraczać 5 dni. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zaleca się następujące dawkowanie:

- krótkotrwałe leczenie zaparć: dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 -2 tabletki dojelitowe (5-10mg) wieczorem, aby rano dosżły do wypróżnienia. Tabletki nalezy połknąć w całości i popijać dużą ilością wody (nie wolno popijać mlekiem). Tabletek nie wolno rozgryzać. 
- przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych: podczas przygotowania do badań lub przed zabiegami operacyjnymi lek powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego.
- dorośli i młodziez powyżej 12 lat: w celu całkowitego opróżniania jelit osoby dorosłe przyjmują, zgodnie z zaleceniami lekarza 2 tabletki dojelitowe rano i 2 tabletki dojelitowe wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, po czym rano w dniu badania przyjmują środek przeczyszczjący o natychmiastowym działani (np. w postaci czopka).

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na bisakodyl lub którykolwiek z pozostałych składników leku Dulcobis, jeśli pacjent cierpi na niedrożność jelit, jeśli pacjent cierpi na ostre stany chorobowe w jamie brzusznej, w tym na zapalenie wyrostka robaczkowego czy ostre zapalne choroby jelit, jeśli organizm pacjenta utracił dużo wody, jeśli pacjent odczuwa silny ból brzucha połączony z nudnościami i wymiotami – może to wskazywać na poważniejsze schorzenia, jeśli u pacjenta występuje dziedziczna nietolerancja niektórych cukrów.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Problem
Rejestracja
Lek