Kategorie

GC MI Paste Plus, pasta do miejscowego stosowania, smak miętowy, 35 ml

Cena jednostkowa: 159,97 zł za 100 mililitrów

Cena
55,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

GC MI Paste Plus jest pastą na bazie wody zawierającą Recaldent z włączonym fluorem (CPP-ACPF: fosfopeptyd kazeiny – amorficzny fosforan wapnia z fluorem). Poziom fluoru wynosi 0,2% w/w (900ppm), co odpowiada średniej zawartości w pastach do zębów dla dorosłych. CPP-ACPF wprowadzony do jamy ustnej gromadzi się na błonce nabytej, płytce nazębnej, bakteriach, hydroksyapatytach i tkance miękkiej dostarczając bioaktywny wapń, fosforan i fluor. 

Zastosowanie

Do stosowania w jamie ustnej.

Sposób użycia

Na dzień i/lub na noc po umyciu zębów zgodnie z zaleceniami lekarza dentysty. Nałożyć odpowiednią ilość pasty (ilość odpowiadająca wielkości ziarnka grochu jest minimalną wymaganą dla każdego łuku zębowego) na górne i dolne zęby za pomocą czystego palca lub wacika, pozostawić na co najmniej 3 minuty. Następnie używając języka rozprowadzić pastę po jamie ustnej i pozostawić na około 1-2 minuty unikając odpluwania i połykania śliny. Wypluć i jeżeli to możliwe unikać płukania. Pozostałą na powierzchni pastę zostawić do stopniowego wchłonięcia. Nie jeść i nie pić przez 30 minut po aplikacji.

Składniki

Woda, glicerol, CPP-ACP, D-sorbitol, CMC-Na, glikol propylenowy, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu, ksylitol, kwas fosforowy, fluorek sodu, aromat, sacharynian sodu, p-hydroksybenzoesan etylu, p-hydroksybenzoesan propylu, p-hydroksybenzoesan butylu.

Ważne wskazówki

Używać po konsultacji z lekarzem dentystą.
Nie stosować u pacjentów poniżej 6. roku życia.
Pasta może być używana jako alternatywna metoda fluoryzacji u dzieci od 6. roku życia.
Dla dzieci poniżej 12 roku życia nie zaleca się stosowania aplikacji nocnej w domu. 
Objawy obrzęku  naczynioruchowego mogą sygnalizować nadwrażliwość lub alergię na konserwanty zawierające benzoesan lub inne komponenty produktu takie jak środki smakowe. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i udać się do lekarza specjalisty.
Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu o niskiej wilgotności.
Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.
Po każdym użyciu od razu zakręcać tubkę i usuwać pozostałości pasty lub wilgoci wokół szyjki tubki i z nakrętki.

Ostrzeżenia

Recaldent (CPP-ACP) jest otrzymywany z kazeiny mleka. Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną lub podejrzewaną alergią na białko mleka i/lub wrażliwością lub alergią na konserwanty zawierające benzoesan.

Producent

GC Europe N.V.
Interleuvenlaan 33,
B-3001 Leuven.

Cechy produktu