24 96
24 96

Askorbinian sodu

Organizm ludzki jest nieustannie wystawiony na walkę z czynnikami, które dążą do jego osłabienia. Choć ciało jest w dużej mierze w stanie odpierać te ataki, to jednak w okresach zwiększonych zachorowań oraz innych sytuacjach sprzyjających infekcjom – warto robić wszystko, co w naszej mocy, by jednak wspomóc swój układ immunologiczny.

Metod zapewnienia tego rodzaju wsparcia jest ogromna ilość, a wśród nich jednym z bardziej interesujących jest witamina C, inaczej znana pod nazwą askorbinian sodu, którego właściwościom warto się przyjrzeć i wykorzystać je jak najlepiej.

Askorbinian sodu – zastosowanie

Askorbinian sodu stosuje się bardzo często w okresie zwiększonych zachorowań na przeziębienia i grypę, w czasie rekonwalescencji, a także, gdy jesteśmy narażeni na ciężki wysiłek fizyczny.

Korzyści, jakie niesie askorbinian sodu są liczne – tak samo, jak liczny jest wybór producentów, którzy postanowili sprawić, by witamina była dostępna w jak najbardziej przystępnej formule. Przyjrzymy się jednak w pierwszej kolejności wspomnianym korzyściom, jakie może przynieść przyjmowanie tej substancji.

Askorbinian sodu – korzyści i właściwości

Witamina C odgrywa ważną rolę we wzroście i naprawie tkanek we wszystkich częściach ciała.

Wykazano, że askorbinian sodu jako składnik odżywczy, może: • pomagać we wzroście zdrowej skóry, ścięgien, więzadeł i naczyń krwionośnych, • naprawiać i regenerować chrząstkę, kości i zęby.

Askorbinian sodu jest również przeciwutleniaczem, co oznacza, że może pomóc blokować szkodliwe działanie wolnych rodników, które wytwarza organizm, rozkładając żywność, dym tytoniowy i tym podobne. Wolne rodniki od dawna są związane z procesem starzenia się. Odgrywają one rolę w rozwoju chorób serca i zapalenia stawów. Włączając więc askorbinian sodu do swojej codziennej diety, ma się większe szanse na uniknięcie wyżej wymienionych schorzeń.

Askorbinian sodu a przeziębienia

Witamina C (Askorbinian sodu) może zredukować czas trwania przeziębienia.

Witamina C działa na układ odpornościowy, dlatego, jeśli w organizmie znajduje się jej odpowiedni poziom, objawy przeziębienia mogą trwać krócej.

Askorbinian sodu – szeroki wybór

Jak wspomniano powyżej, Askorbinian sodu można dostać dzisiaj w różnych wersjach . To sprawia, że każdy zainteresowany wprowadzeniem tego preparatu do swojej diety, nie będzie mieć problemu ze znalezieniem jego odpowiedniej formy.

Najpopularniejsze formy preparatów z askorbinianem sodu są następujące:
• pastylki do ssania,
• syropy i płyny,
• proszki do rozpuszczania.

Co więcej, bez względu na wybraną formę, askorbinian sodu jest dostępny w różnych wersjach smakowych, co uprzyjemnia cały proces suplementacji z jego udziałem i sprawia, że trudniej zapomnieć o jego regularnym stosowaniu.