Kategorie


Brak produktów dla wybranych kryteriów

Dzbanek filtrujący

Kupowanie wody butelkowanej to koszt, który każdego miesiąca znajduje swoje odzwierciedlenie w domowym budżecie. Tym większe, im bardziej aktywny tryb życia prowadzi dana osoba, co przyczynia się do częstszych zakupów. Ponadto wspomnieć trzeba o zagrożeniu dla środowiska naturalnego, gdyż już jedna plastikowa butelka rozkłada się nawet 200 lat. Możemy zyskać na wodzie zdrowej, pozbawionej chloru, rdzy czy zanieczyszczeń, stawiając na dzbanek filtrujący. To tańszy i bardziej ekologiczny, a także zdrowszy sposób na picie wody.

Jak działa dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący ma bardzo prostą budowę, jak i sposób działania. W głównej komorze dzbanka znajduje się wyznaczone miejsce, w którym umieszczany jest odpowiedni filtr do wody. Nalewając wodę prosto z kranu do dzbanka, zostaje ona dokładnie przefiltrowana, i trafia do właściwej komory. Przefiltrowana woda wykazuje lepsze walory smakowe, a przede wszystkim zostaje pozbawiona zbędnych substancji.

Filtry znajdujące się w dzbankach zatrzymują związki organiczne, metale ciężkie, chlor oraz rdzę. Dzbanek filtrujący sprawia zatem, że pijemy wodę, która jest smaczniejsza i zdrowsza dla naszego organizmu. Na przefiltrowanie jednej porcji wody, jaka mieści się w wybranym dzbanku, nie potrzeba więcej niż kilku minut. Ponadto nie ma potrzeby gotowania takiej wody, można ją pić bezpośrednio nalaną do szklanki.

Dzbanek filtrujący – najlepszy wybór

Dzbanek filtrujący to dostępność szerokiej palety, nie tylko kolorystycznej, ale przede wszystkim odmiennych konstrukcji, wielkości i pojemności. Wszystkie aspekty należy brać pod uwagę podczas zakupu dzbanka. Jego pojemność dobrze jest dobrać do liczby członków rodziny. Przeważnie dzbanek filtrujący o pojemności 1,4 l jest wystarczający dla dwóch dorosłych osób. Wielkość i konstrukcja wpływają także na rodzaj stosowanych wkładów. Nie ma możliwości zastosowania jednego wkładu przeznaczonego do danego dzbanka, w innym modelu. To również o tyle ważne, że wkłady różnią się także cenami.

Dzbanek filtrujący wyposażony jest we wskaźnik, na którym zaznaczamy dzień i miesiąc umiejscowienia nowego wkładu. Po miesiącu wkład należy wymienić. Najnowocześniejsze dzbanki zaopatrzone są w diody LED, które zmieniając kolor z zielonego na czerwony, sygnalizują konieczność zmiany wkładu. Coraz szersza paleta kolorystyczna sprawia, że dzbanek filtrujący bez problemu można dobrać do aranżacji i wystroju kuchni.