Tabletki Magne B6 – profilaktycznie i leczniczo

Magnez jest pierwiastkiem, który bierze udział w wielu procesach zachodzących w ludzkim organizmie. Wspomaga zachowanie równowagi elektrolitowej, wspiera utrzymanie zdrowych kości, a także doprowadza do zredukowania uczucia zmęczenia i znużenia. Niedobór magnezu powoduje zmiany w działaniu ośrodkowego układu nerwowego i układu mięśniowego. Wywołuje niepokój, lęki, drażliwość, ospałość, drgania mięśni i wahania nastroju. Magne B6 zapobiega skurczom mięśni i hamuje ich pobudliwość, a także pomaga uregulować gospodarkę magnezową w organizmie.

24 96
Magne-B6 Active, 20 saszetek
17,99
Magne-B6 Max, 50 tabletek
16,89
Magne-B6 Cardio, 50 tabletek KRÓTKA DATA
15,99
Data ważności produktu: 2019-10-31
24 96

Magne B6 – kiedy stosować?

Preparaty magnezowe to jedne z częściej suplementowanych produktów. Dzieje się tak dlatego, że ten pierwiastek chemiczny odpowiada za wiele istotnych procesów w ludzkim organizmie. Między innymi jest ważny dla utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych – jego niedobór ma wpływ na nasz nastrój i ogólne samopoczucie. Co więcej – magnez uczestniczy w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i kości, oddziałuje na zdrowie zębów, a także wspiera metabolizm energetyczny i utrzymuje równowagę elektrolitową. Oprócz tego, pozwala utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi. W związku z tym należy dbać o zachowanie odpowiedniego poziomu magnezu w organizmie. Jednym z produktów zalecanych do stosowania w stanach niedoboru magnezu jest Magne B6.

Niedobór magnezu – przyczyny i objawy

Główną przyczyną niedoboru magnezu jest nieodpowiednia dieta. Warto zaznaczyć, że wzrasta ono u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Aby dbać o prawidłowy poziom magnezu, dobrze jest wprowadzić do swojej codziennej diety produkty bogate w ten pierwiastek. Są to między innymi:

  • kakao,
  • szpinak,
  • rukola,
  • banan,
  • pestki dyni,
  • migdały.

Stan niedoboru magnezu w organizmie możemy zauważyć po symptomach, takich jak ogólne osłabienie, częste bóle głowy, chroniczne uczucie zmęczenia, objawy podobne do depresji (rozdrażnienie, smutek), drganie powiek i skurcze łydek.

Magne B6 – sposób na utrzymanie prawidłowego poziomu magnezu

Magne B6 to preparat magnezowy zalecany do stosowania w stanach niedoboru magnezu w organizmie. W asortymencie naszej apteki dostępne są różne wersje produktu. Zawierają one różne związki magnezowe, które decydują o przyswajalności pierwiastka. W związku z tym, przy wyborze warto więc zwracać uwagę nie tylko na dawkę magnezu, ale także na rodzaj związku magnezowego.