Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Body Detox

Detox – na czym polega i jak działa na organizm?

Wątroba jest narządem, który w głównym stopniu odpowiada za filtrację, usuwanie nagromadzonych produktów przemiany materii i toksyn. Na co dzień zmaga się z nadmiarem substancji szkodliwych, które do organizmu dostarczane są wraz z pożywieniem, ale i ze względu na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Może dochodzić do pogarszania się jej funkcjonowania i zaburzenia przebiegających procesów, dlatego wspomagająco zaleca się przeprowadzanie detoxu. Wbrew pozorom nie jest to dieta odchudzająca, lecz działania mające na celu wspomóc oczyszczanie i odzyskanie równowagi w organizmie.

1 - 1 z 1 produktów

Na czym polega detox organizmu?

Detox może być przeprowadzany w różnych sytuacjach. Wspomagająco, gdy została spożyta zbyt duża ilość pokarmów, szczególnie tłustych i obciążających wątrobę , jak i napojów alkoholowych. Na co dzień organ ten zmaga się z toksynami dostarczanymi między innymi ze względu na nałóg tytoniowy, stosowanie leków w nadmiernej ilości oraz nieracjonalną dietę. Detox przeprowadzany co pewien okres, z zachowaniem określonych odstępów czasu (w zależności od wybranej formy) wspomaga pracę wątroby, wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych złogów.

Oczyszczony organizm powraca do równowagi. Dochodzi do przyspieszenia przemiany materii, obniżenia poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi. Taki detox można przeprowadzić w momencie dostrzeżenia niepokojącego zaokrąglenia figury, pojawiających się obrzęków, dolegliwości bólowych lokalizowanych po stronie brzucha, żołądka czy też umiejscawiających się w układzie pokarmowym.

Jak objawia się nagromadzenie toksyn w organizmie?

Gdy organizm zaczyna zmagać się ze zbyt dużą ilością substancji szkodliwych, toksyn, a wątroba nie nadąża z filtracją, przykre dolegliwości zaczynają być odczuwane nie tylko po stronie układu pokarmowego. Widocznie zmienia się kondycja skóry, włosów i paznokci. Skóra staje się poszarzała, przesuszona, nadwrażliwa i łatwo o zakażenia czy infekcje. Paznokcie są łamliwe, kruche. Włosy tracą również na swoim blasku, mogą wypadać, a do tego rozwijają się choroby skóry głowy, jak łupież czy łuszczyca. To znak, że organizm potrzebuje oczyszczania.

Efekty regularnie przeprowadzanego detoxu

Regularne oczyszczanie organizmu, czyli detox, to przede wszystkim aktywowanie naturalnych procesów detoksykacyjnych. Poza przyspieszeniem przemiany materii wzrasta odporność organizmu. Wątroba staje się znacznie mniej obciążona, a do tego można liczyć na wyregulowanie pracy całego układu trawiennego. Zostają zniwelowane lub ograniczone dolegliwości bólowe, w tym głowy czy występujące po stronie stawów. Poprawia się również krążenie, a alergie pokarmowe stają się znacznie mniej odczuwane. Wzmocniony organizm skutecznie odpiera ataki mikrobów odpowiedzialnych za infekcje i zakażenia, a w przypadku rozwoju choroby, jej przebieg jest łagodniejszy, a regeneracja zachodzi szybciej.

Detox może przyjmować różne formy: od jednodniowych do kilkudniowych, a nawet kilkutygodniowych głodówek, diet jednostronnych, sokowych lub ziołowo-warzywnych. Ich zastosowanie wymaga indywidualnego dopasowania do potrzeb oraz aktualnej kondycji organizmu. W celu uniknięcia ryzyka pogorszenia stanu zdrowia decyzję związaną z rozpoczęciem detoxu najlepiej skonsultować z lekarzem.