HEEL, Valerianaheel, krople, 30ml

HEEL, Valerianaheel, krople, 30ml

38,18 Cena brutto

Rodzaj: Lek homeopatyczny

Producent: HEEL

HEEL, Valerianaheel, krople, 30ml - opis produktu

Wskazania: Valerianaheel, krople doustne jest lekiem homeopatycznym stosowanym wspomagająco w stanach niepokoju nerwowego i w trudnościach w zasypianiu.
 
Skład: 100g kropli zawiera: Valeriana officinalis TM 65g; Humulus lup ulus TM 5g, Crataegus TM 5g, Hypericum perforatum D1 5g; Melissa officinalis TM 3g; Chamomilla recutita TM 2g, Avena sativa TM 2g; Acidum picrinicum D5 10g; Kalium bromatum D1 1g, Ammonium bromatum D1 1g, Natrium bromatum D1 1g.
Zawiera 60% obj. alkoholu.
 
Działanie: wspomagająco w stanach niepokoju nerwowego i w trudnościach w zasypianiu.
 
Dawkowanie: w łagodnych stanach niepokoju 15 kropli do 3 razy dziennie. W trudnościach w zasypaniu wieczorem jednorazowo 20 kropli. Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie bez nadzoru lekarza.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na brom. Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na rumianek, korzeń kozłka, ziele dziurawca, owies lub inną substancję czynną. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na promienie ulrafioletowe. Nie stosować po przeszczepach narządów. Nie stosować u osób uzależnionych od alkoholu, ponieważ w swoim składzie zawiera etanol. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży, karmiących, dzieci oraz pacjentów z grupy wysokiego ryzyka, takich jak cierpiących na choroby wątroby lub padaczkę. Lek może wpływać na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn, dlatego przez około 2 godziny po przyjęciu leku nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.