Oktaseptal, (0,1g+2g)/100g, aerozol na skórę, 30ml

Oktaseptal, (0,1g+2g)/100g, aerozol na skórę, 30ml

Cena: 8,99 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: UNIA

Oktaseptal, (0,1g+2g)/100g, aerozol na skórę, 30ml - opis produktu

Wskazania: do stosowania na niezbyt rozległe rany i do wielokrotnego krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiednich tkanek przed procedurami diagnostycznymi oraz przed i po niedużych zabiegach operacyjnych (w ginekologii, urologii, proktologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, położnictwie, stomatologii).

Skład: 100g roztworu zawiera substancje czynne: 0,10g oktenidyny dichlorowodorku i 2,00g fenoksyetanolu oraz substancje pomocnicze: glicerol 85%, sodu D-glukonian, betaina kokamidopropylowa 30%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie: antyseptyczne.

Sposób użycia: płyn jest zalecany do stosowania w postaci nierozcieńczonej. Dezynfekcja skóry i błon śluzowych: po dokładnym zwilżeniu lekiem skóry lub błon śluzowych odczekaj minimum 1 minutę. Dezynfekcja jamy ustnej: jamę ustną płucz ilością 20 ml leku przez 20 sekund. Leczenie drobnych ran oparzeniowych lub ran powstałych w przebiegu chorób układowych (cukrzyca, miażdzyca itp.): lek należy stosować w postaci przymoczek (jałowe gaziki nasączone lekiem), gaziki należy zmieniać raz lub dwa razy na dobę. Pielęgnacja ran i szwów pooperacyjnych: jałowy gazik nasączyć lekiem i przemywać na zewnątrz od środka rany (a nie odwrotnie). Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry, także grzybicy międzypalcowej stóp: lek rozpylaj na chore powierzchnie skóry rano i wieczorem przez 14 dni.

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników leku.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.