Kategorie

Scholl Zestaw na wrastające paznokcie, klamry i spray

Cena jednostkowa: 76,99 zł za 1 sztukę

Cena
76,99 zł

Produkt niedostępny

Opis produktu

Zestaw na wrastające paznokcie marki Scholl to wyrób medyczny, który umożliwia walkę z problemem w dwóch prostych krokach. Zapewnia nie tylko skuteczne leczenie, ale może również zapobiec pogarszaniu się stanu oraz pomóc w łagodzeniu bólu związanego z dolegliwością.
 
Problem wrastających paznokci dotyczy zazwyczaj dużych palców stóp i objawia się dyskomfortem, ostrym bólem, narastaniem skóry w palcu. Niepodjęcie żadnych działań może doprowadzić do krwawienia, zapalenia skóry w obrębie paznokcia oraz zmianami ropnymi.
 
Scholl Zestaw na wrastające paznokcie jest wyjątkowym systemem o podwójnym działaniu, który natychmiast łagodzi dyskomfort spowodowany wrastającymi paznokciami u stóp. Spray w aerozolu chłodzi obszar wrastania i łagodzi ból, a klamra założona na paznokieć podnosi jego krawędź, pozwalając mu rosnąć pod właściwym kątem oraz powstrzymując jego wrastanie.

Inne wersje tego produktu

Zastosowanie

Wspomaganie leczenia oraz zapobieganie problemowi wrastających paznokci.

Sposób użycia

Spray:

 • przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnikiem,
 • rozpylić produkt z odległości 10 cm pojedynczym naciśnięciem tłoczka na obszar wrastającego paznokcia i otaczającej go skóry palca i pozostawić do wyschnięcia przez około 1 minutę,
 • można używać do 5 razy dziennie, a pomiędzy kolejnym zastosowaniem zrobić co najmniej godzinną przerwę,
 • pomiędzy użyciami należy zrobić co najmniej godzinną przerwę.

Klamry:

 • nałożyć cienką warstwę kleju będącą częścią zestawu na górną powierzchnię paznokcia (paznokcie powinien wyrastać na minimum 2 mm ponad palec),
 • umieścić klamrę na krawędzi paznokcia, upewniając się, że jej brzegi są zakleszczone po obu stronach paznokcia (zaleca się, aby najpierw włożyć jeden zaczep klamry pod paznokieć z jednej strony, a następnie z drugiej),
 • docisnąć delikatnie górną część klamry do paznokcia i przytrzymać aż do wyschnięcia kleju, nie dotykając go,
 • zaleca się wymianę klamry raz na tydzień.

Ważne wskazówki

 • Produkt należy stosować na czyste, suche i niepomalowane paznokcie.
 • Nie zaleca się stosowania zestawu na wrastające paznokcie u dzieci poniżej 12 lat.
 • Jeżeli okolica wrastającego paznokcia jest w stanie zapalnym, krwawi, wydobywa się z niej ropa, może to być wynikiem infekcji i wymaga konsultacji z lekarzem.
 • Przechować w temperaturze pokojowej. 

Ostrzeżenia

 • Unikać kontaktu ze skórą oraz oczami (w razie dostania się produktu do oczu, należy je przepłukać obficie wodą oraz skontaktować z lekarzem).
 • Nie wdychać wyziewów i oparów.
 • Zestaw zawiera klej cyjanoakrylanowy, który jest substancją niebezpieczną (skleja skórę i powieki w ciągu kilku sekund).
 • Zestaw zawiera małe elementy (ryzyko zadławienia) oraz pojemnik pod ciśnieniem (nie przekłuwać, nie palić, nie wystawiać na działanie gorąca, nie przechowywać w temperaturze powyżej 50°C).
 • Produkt łatwopalny.

Zawartość opakowania

 • chłodzący spray w aerozolu 22 ml,
 • klej do paznokci 8 g,
 • 10 klamer na paznokcie.

Producent

Reckitt Benckiser Healthcare
UK Ltd Dansom Lane
Hull, HU8 7 DS, Wielka Brytania

Dystrybutor

Reckitt Benckiser Healthcare Polska S.A.
Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to dotkliwa i bolesna przypadłość. Występuje dość powszechnie, a w dużej mierze spowodowana jest noszeniem niewłaściwego obuwia i nieodpowiednim przycinaniem paznokci. Przyczyny mogą leżeć również u podstaw genetyki. Ponadto wady stóp, a także nadwaga, która wpływa na zmianę biomechaniki stopy, mogą sprzyjać wrastaniu paznokci.

Wrastające paznokcie – czym się objawiają

Wrastające paznokcie najczęściej obejmują duży palec u stopy, znacznie rzadziej dotykają innych paznokci stóp czy też dłoni. Wrastanie pod skórę powoduje bolesność i tkliwość. Ponadto dochodzi do zaczerwienienia, może również tworzyć się rana, która zachodzi krwią i ropą. Im bardziej paznokieć wrasta w skórę, tym ból staje się dotkliwszy i uniemożliwia swobodne zakładanie skarpetek czy butów. Pojawiają się problemy podczas chodzenia.

Przyczyny wrastających paznokci

Wrodzone lub nabyte zaburzenie proporcji pomiędzy wielkością płytki paznokcia a wałów paznokciowych oraz łożyska prowadzi do przypadłości, jaką są wrastające paznokcie. Zjawisko to dotyczy również osób, które w niewłaściwy sposób dbają o paznokcie stóp i dobierają nieodpowiednie obuwie. Przyczyn upatruje się ponadto we wzrastającej masie ciała. Coraz większa waga i nacisk na struktury stóp sprawia, że zmienia się ich biomechanika, co predysponuje do wrastania paznokci.

Nieprawidłowa pielęgnacja paznokci obejmuje głównie zbyt krótkie obcinanie bądź obcinanie „na okrągło”. Wrastające paznokcie mogą dawać o sobie znać, gdy dojdzie do skaleczenia wału paznokciowego podczas przycinania skórek. Usuwanie brudu zebranego pod paznokciami stosując do tego celu czubki nożyczek, również sprzyja rozwojowi tego problemu.

Nieodpowiednie obuwie u wielu osób kończy się wrastaniem paznokci. Chodzi przede wszystkim o noszenie zbyt ciasnych butów, co powoduje ucisk na palce. Obuwie zbyt luźne, z wąskimi czubkami lub na wysokim obcasie, także nie jest wskazane.

Wrastające paznokcie mogą pojawiać się u osób, które podejmują aktywność fizyczną związaną ze zwiększaniem nacisku na stopy. Podobny efekt wywołują nadwaga, przypadkowe uszkodzenia paznokcia, grzybica stóp oraz wrodzone predyspozycje, kiedy to paznokcie samoistnie rosną w dół.

Spośród wad stóp sprzyjających wrastaniu paznokci, wymienia się haluksy, palce młoteczkowate, płaskostopie. Do tego dochodzą wady postawy i nieprawidłowa motoryka chodu.

Sposoby na wrastające paznokcie

Najważniejsza jest profilaktyka, a zalicza się do niej przede wszystkim właściwe dopasowanie obuwia. Podczas pielęgnacji paznokci zaleca się przycinanie ich nie za krótko i zgodnie z naturalnym kształtem, w linii prostej. Postrzępione końce po obcięciu paznokci należy wygładzać, stosując papierowy pilniczek, a do usuwania skórek wolno używać tylko cążek służących ich wycinaniu.

Spośród metod, które mają pomóc w przywróceniu paznokcia na właściwe tory wzrastania, wymienia się różne sposoby, w zależności od stopnia zaawansowania problemu. W początkowej fazie może być stosowana tamponada, która ma postać opatrunku nasączonego preparatem dezynfekującym. Jego zadaniem jest oddzielnie od płytki paznokcia, tkanek go otaczających. W niezaawansowanych przypadkach mogą być stosowane plastikowe rurki, mające na celu tworzenie w wale paznokciowym miejsce dla paznokcia odrastającego. W najtrudniejszych przypadkach zakładane są klamry – naklejane lub drutowe. Celem ich założenia jest korygowanie paznokcia i wprowadzanie go na właściwe tory wzrostu.

Osoby zmagające się z problemem wrastającego paznokcia, mogą ponadto skorzystać z produktów dostępnych w aptekach, na przykład zestawu na wrastające paznokcie Scholl. Paznokieć, który naciska coraz mocniej na skórę, powoduje odczuwanie dużego dyskomfortu. Pojawia się ból, a pozostawienie problemu bez żadnej interwencji, skutkuje ostatecznie przebiciem naskórka. Z czasem dochodzi do wrastania paznokcia w skórę i bólu, który przyjmuje postać ostrego. Korzystając z tak stworzonego zestawu, można złagodzić dolegliwości, dzięki chłodzącemu sprayowi.

Drugim etapem walki z wrastającym paznokciem jest zastosowanie specjalnej klamry dołączonej do zestawu. Zakłada się ją na paznokieć, który ma tendencję do wrastania. Klamrę przeważnie stosuje się przez okres około 6 tygodni. Pomaga ona paznokciom rosnąć prosto, niwelując ryzyko późniejszego wrastania. Klamry są skonstruowane w taki sposób, by nie przeszkadzały w noszeniu codziennego obuwia.