Kategorie

Solgar Magnez chelat, 100 tabletek

Cena jednostkowa: 4,50 zł za 10 tabletek

Cena
44,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Suplement diety zawierający magnez 100mg. 

Zastosowanie

Uzupełnienie diety w magnez.

Zalecane spożycie

1 do 4 tabletek dziennie.

Składniki

Magnez, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza, glicerol (z oleju z ziarna palmowego i oleju kokosowego), substancje przeciwzbrylajace: rośliny stearynian magnezu, dwutlenek krzemu, guma roślinna, barwnik: dwutlenek tytanu.

 
1 kapsułka zawiera: magnez (dwuglicynian, tlenek) 100mg (27%)*.
 
*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Ważne wskazówki

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Preparat należy przechowywać w suchym miejscu i nienasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci, w temperaturze pokojowej (15-30 °C). 
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, powinny przed zażyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.
Produkt nie zawiera: cukru, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Odpowiedni dla wegan. 
Certyfikat koszerność.

Producent

Solgar inc.,
Leonia,
N.J.

Dystrybutor

Solgar Polska Sp.z.o.o.
ul. Skoroszewska 12, 
02-495 Warszawa.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Rejestracja

Solgar magnez – 100% magnezu

Pierwiastek życia, kation wewnątrzkomórkowy to niezbędny element syntezy nośników H2 i elektronów, takich jak NADH2, NADPH2, FAD oraz koenzym A. Uaktywnia enzymy przemiany węglowodanowej, białkowej oraz tłuszczowej i związków nukleinowych. Reguluje cykl komórkowy i stanowi integralną część m.in. błon komórkowych czy mitochondrialnych. Normuje nadpobudliwość nerwowo-mięśniową, chroni mięsień sercowy przed jego niedotlenieniem. Wykazuje również działanie ochronne na ściany naczyń krwionośnych przed nadmiarem wapnia i zmianami tkanki łącznej. Chroni też przed zakrzepami, działając stabilizująco na płytki krwi. Może być niezbędny do syntezy hormonów, np. insuliny. Przeciwdziała skutkom zapaleń i uczuleń. Wydalany jest przede wszystkim z moczem, częściowo podlegając wchłanianiu zwrotnemu.

Solgar magnez – solidna dawka magnezu

Na rynku można dostać wiele różnych preparatów z magnezem. Jednym z nich jest Solgar magnez, który zapewnia wysoką wchłanialność. Zawiera się w nim magnez w postaci 100% chelatu aminokwasowego charakteryzujący się małą masą cząsteczkową. Dzięki temu umożliwione jest bezproblemowe przenikanie pierwiastka przez jelita do krwiobiegu. Chelat aminokwasowy odznacza się także stabilnością, zachowaną we wszystkich pH występujących w procesie trawienia. Nie wchodzi też w reakcje z innymi składnikami diety oraz lekami.

Główny składnik preparatu to magnez 100 mg.

Na stres i zmęczenie

Wiadomo, jak cennym pierwiastkiem dla ludzkiego organizmu jest magnez. Polecany przede wszystkim osobom zmagającym się z ciągłym uczuciem zmęczenia fizycznego i psychicznego. Magnez w takich sytuacjach jest bardzo dobrym remedium na ww. objawy. Pierwiastek ten odpowiedzialny jest za wytwarzanie i magazynowanie związków energetycznych oraz dostarczanie energii w postaci glukozy do komórek znajdujących się w mózgu. Zmniejszenie tych zasobów energetycznych pogłębia uczucie zmęczenia psychicznego i fizycznego.

Wodne jony soli

To po prostu elektrolity, dzięki którym organizm może prawidłowo funkcjonować. Znajdują się we krwi, pocie, osoczu, łzach, a składają się z sodu, potasu, wapnia i magnezu. Dostarczane są wraz z wodą i pożywieniem każdego dnia. Dlatego tak bardzo ważne jest przyjmowanie sporej ilości płynów. Odpowiedni poziom elektrolitów to kluczowa sprawa, ponieważ pozwala na utrzymanie homeostazy w ciele, odpowiedzialnej za kontrolę i regulację wielu procesów. To właśnie magnez pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, dlatego nie powinno dochodzić do jego niedoborów w organizmie.

Zdrowe kości i mięśnie

Mimowolne skurcze mięśni mogą trwać od kilku sekund do kilku minut. Powodują ból, twardość tkanek oraz mogą przyczyniać się do powstawania siniaków. Czasami istnieje konieczność rozmasowania mięśni. Skurcze pojawiają się na skutek ich zmęczenia, dużego wysiłku fizycznego, zaburzenia kontroli nerwowo-mięśniowej i niedoboru elektrolitów.

Takie dolegliwości mogą świadczyć o niedoborze magnezu, który znajduje się między innymi w tkankach miękkich i odpowiada za łagodny rozkurcz mięśni. Oddziałując na neuroprzekaźniki w układzie nerwowym, wpływa na ich pracę, przez co łatwiej się rozkurczają. Utrzymuje także odpowiednie ukrwienie mięśni.

Magnez jest bardzo potrzebny dla utrzymania kości i zębów w dobrej kondycji. Jeśli zaczyna go brakować, wtedy tkanki tracą swoją wrażliwość na hormony oraz obniża się stężenie aktywnej witaminy D we krwi. Skutkuje to nadmiernym wydalaniem wapnia z moczem.