Strepsils Immuno na gardło z witaminą C, 36 pastylek

Strepsils Immuno na gardło z witaminą C, 36 pastylek

ostatnia cena sprzedaży
16,65 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: RECKITT OTC

Grupa: Strepsils

Strepsils Immuno na gardło z witaminą C, 36 pastylek - opis produktu

Wskazania: przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. 
 
Skład: 1 pastylka twarda zawiera 1,2mg alkoholu; 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6mg amylometakrezolu i 100 mg witaminy C. Pozostałe składniki to: esencja pomarańczowa, kwas winowy, lewomentol, glikol propylenowy, żółcień pomarańczowa (E110), czerwień koszenilowa (E124), sacharoza i glukoza. 
 
Działanie: lek na gardło z witaminą C zawiera: dwie substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Kwas askorbowy (witaminę C) – uzupełnia niedobór witaminy C, wspomagającej odporność
organizmu w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Uzupełnia też zwiększone zapotrzebowanie na tę witaminę w stanach przeziębienia i grypy. Strepsils jest przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. 
 
Dawkowanie: do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: ssać powoli jedną pastylkę co 2 - 3 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż 8 pastylek na dobę. Jeśli dolegliwości nie ustępują lub nasilają się, należy zasięgnąć porady lekarza.
 
Przeciwwskazania: nie stosować gdy u pacjenta występuje: cukrzyca (jedna pastylka zawiera około 2,4 g cukrów), nietolerancja niektórych cukrów. 
 
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.