SVR Xerial 40, żel do paznokci, 10ml

SVR Xerial 40, żel do paznokci, 10ml

Cena: 50,99 zł

Cena jednostkowa: 509,90 zł za 100 ml
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Dermokosmetyk
Producent: SVR

SVR Xerial 40, żel do paznokci, 10ml - opis produktu

Preparat do pielęgnacji płytki paznokci: nierównej, grubej, zniekształconej (łuszczyca, grzybica, mikrourazy). Wyrównuje, ścieńcza oraz zabezpiecza płytkę paznokci przed grzybicą. Chroni paznokcie przed czynnikami środowiskowymi.
 
Wskazania: pogrubione, nierówne, uszkodzone różnymi czynnikami (łuszczyca paznokci, mikrourazy, grzybica, czynniki chemiczne) płytki paznokci.
 
Sposób użycia: 2 razy dziennie nakładać pędzelkiem na płytkę paznokcia. Można stosować samodzielnie (dwa razy dziennie przez 3 miesiące). Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
 
Główne składniki: mocznik, kwas salicylowy, proteaza, seryna, histydyna, pirokton olaminy.

Żel do paznokci

Zniszczone paznokcie – jak je pielęgnować?

Paznokcie to tak naprawdę element naszej wizytówki. Nie da się ich ukryć, dlatego każda zmiana, która staje się nie tylko nieestetyczna, ale wiąże się z występowaniem dodatkowych objawów, powinna być konsultowana z lekarzem. Paznokcie, zarówno u dłoni, jak i stóp, mogą być nie tylko łamliwe i kruche. Ich stan w dużym stopniu odzwierciedla kondycję organizmu. Pielęgnacja, w której wykorzystuje się odpowiednio dobrane preparaty, na przykład specjalny żel do paznokci, to nie wszystko. Jakie zmiany wiążą się z konkretnymi schorzeniami i jak zadbać o zniszczone paznokcie?

Paznokcie i ich budowa

Paznokcie to bezbarwne i gładkie płytki rogowe. Powstają z komórek macierzy paznokcia i pokrywają jego łożysko. U nasady paznokcia znajduje się jego macierz, która pokryta jest skórką spełniającą funkcje ochronne, a spod niej wyrasta nowy paznokieć.

Zdrowe paznokcie są mocne, twarde, błyszczące i pozbawione jakichkolwiek plam. Jeśli pojawiają się na nich przebarwienia, robią się bruzdy czy wgłębienia, dochodzi do nadmiernej łamliwości i rozdwajania, prawdopodobnie przyczyną jest rozwijające się schorzenie. Pośród przyczyn zmian w wyglądzie paznokci wymienia się także codzienny kontakt z detergentami, zbyt częste stosowanie zmywacza do paznokci lub nadmierną częstotliwość wykonywania manikiuru/pedikiuru. Właściwa pielęgnacja jest zatem podstawą, a w niej może pomóc odpowiednio dobrany żel do paznokci lub inny kosmetyk. Nie bez znaczenia pozostaje diagnostyka w kierunku konkretnych schorzeń, jeśli pogorszona kondycja płytki paznokciowej jest tylko jednym z objawów.

Poprzeczne bruzdy wynikiem uszkodzenia macierzy

Pojawiające się na paznokciach bruzdy o różnej głębokości, nazywane są liniami Beau. Przyczyną ich powstawania może być uszkodzenie macierzy. Deformacja ta ma zwykle charakter krótkotrwały. Powodów jej powstawania upatruje się także w uszkodzeniach mechanicznych. Kolejne dotyczą schorzeń dermatologicznych oraz zakażeń bakteryjnych. Właściwą pielęgnację zapewniają odpowiednio dobrany żel do paznokci, który wyrównuje płytkę i ją zabezpiecza, a także efektywna walka z rozwiniętymi już schorzeniami.

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci to bardzo powszechny problem. Nierzadko jest to następstwo grzybicy stóp, przede wszystkim postaci międzypalcowej. Do jej przyczyn zalicza się korzystanie z miejsc takich jak basen, sauna czy prysznice, które są przeznaczone do użytku wielu osób. Powodem mogą być również źle dobrane buty, ich pożyczanie, jak i korzystanie z tych samych skarpet. Infekcje grzybicze dotykają ponadto osoby zmagające się z zaburzeniami hormonalnymi, otyłością czy cukrzycą. Takie paznokcie również wymagają właściwej pielęgnacji. Spośród specjalnie do tego celu przeznaczonych produktów można wybrać żel do paznokci, który zabezpiecza płytkę.

Łuszczyca paznokci

Leczenia, pielęgnacji i zabezpieczenia (np. takiej postaci jak żel do paznokci), wymaga również płytka zajęta przez łuszczycę. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Wskazuje się również na różnorodny charakter łuszczycy paznokci. Najczęstszym problemem jest naparstkowanie, czyli powstawanie pojedynczych wgłębień, dużych i głębokich. W takim przypadku konieczne jest stosowanie leków, ale i zmiana nawyków żywieniowych, mająca na celu dostarczenie do organizmu kwasów omega-6 i omega-3.

Schorzeń mogących objawiać się niszczeniem paznokci jest niestety sporo. Każda zmiana odbiegająca od normy, nawet wzmagająca się łamliwość, powinna być sygnałem do podjęcia stosowanych kroków. Liczy się nie tylko pielęgnacja i stosowanie odpowiednich produktów. Żel do paznokci, który ma zabezpieczać płytkę paznokciową, czy inny kosmetyk z zawartością substancji wykazujących działanie odżywcze. Konieczne jest znalezienie i wyeliminowanie przyczyn schorzeń, które objawiają się coraz gorszą kondycją paznokci.