UniGel Apotex Pierwsza Pomoc, zestaw do opatrywania ran w warunkach domowych

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc, zestaw do opatrywania ran w warunkach domowych

Kategorie

UniGel Apotex Pierwsza Pomoc, zestaw do opatrywania ran w warunkach domowych

Cena jednostkowa: 18,98 zł za 1 zestaw

Cena
18,98 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

UniGel Apotex to wyjątkowy sposób leczenia zarówno drobnych skaleczeń i otarć, jak również trudno gojących się ran, oparzeń oraz owrzodzeń spowodowanych niewydolnością krążenia żylnego lub tętniczego, odleżyn, tzw. stopy cukrzycowej, będącej powikłaniem długotrwałej, nieleczonej cukrzycy, pooperacyjnych i innych uszkodzeń skóry. UniGel Apotex tworzy wilgotne środowisko w ranie, które jest podstawową zasadą nowoczesnej metody leczenia ran. W badaniach klinicznych oraz w obserwacjach po wprowadzeniu produktu do obrotu wykazano, że UniGel Apotex zapewnia stałą wilgotność w obrębie rany, co wspomaga podział i proces przesuwania się komórek, zapobiega tworzeniu się wysuszonych strupów, a tym samym wyraźnie przyspiesza gojenie. Równocześnie UniGel Apotex utrzymuje stałą temperaturę w ranie, co jest również istotne dla właściwego przebiegu procesu jej gojenia.

Zastosowanie

Zestaw do opatrywania ran w warunkach domowych.

Sposób użycia

Przed i po nałożeniu opatrunku należy umyć ręce. Oczyścić ranę, najlepiej przemywając roztworem soli fizjologicznej lub czystą wodą, z wszelkich zabrudzeń oraz resztek wcześniej stosowanych środków leczniczych, które mogłyby podrażniać ranę. Osuszyć ranę. Odkręcić nakrętkę i przebić nią tubkę. Nałożyć niewielką ilość żelu na powierzchnię rany (nie wcierać). Żel wchłonie wysięk i inne płyny z rany. Przykryć ranę sterylnym, nieprzylegającym gazikiem, który należy umocować za pomocą bandaża lub plastra. Na niewielkie rany wystarczy nałożyć żel i przykryć je plastrem, zachowując ok. 1 cm marginesu wokół rany. Pacjenci stosujący antybiotyki lub inne leki z powodu stwierdzonego zakażenia powinni kontynuować leczenie według wskazań lekarza. U pacjentów, u których konieczna jest terapia uciskowa, należy zastosować bandaż elastyczny. Żel po aplikacji pęcznieje i dzięki unikalnej strukturze nie przywiera do rany, dlatego może być bezboleśnie usuwany przez delikatne wytarcie. Opatrunek należy zmieniać co 24 – 48 godzin. W stanach zapalnych zaleca się częstsze zmiany opatrunku.

Ważne wskazówki

Podczas leczenia skomplikowanych ran należy przestrzegać ogólnych zasad leczenia, takich jak właściwy sposób odżywiania, utrzymanie ran w czystości, leczenie współistniejących chorób, postępowanie według zaleceń lekarza.
W razie wystąpienia działań niepożądanych (nasilony ból, zaczerwienienie itp.) przerwać stosowanie żelu i skontaktować się z lekarzem.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie połykać.
Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 15–25°C.

Dystrybutor

Apotex Nederland B.V.,
Archimedesweg 2 2333 CN,
Leiden Holandia.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego