Kategorie

Acesan 30 mg, 63 tabletki

Cena
9,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego, powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po interwencjach na naczyniach, zapobieganie udarowi mózgu, powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po świeżym zawale mięśnia sercowego, dławica piersiowa.

Skład

1 tabletka zawiera: 30mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy, żółcień chinolowa, lak (E104).

Działanie

Hamujące zdolność płytek krwi do agregacji i tworzenia zakrzepów.

Dawkowanie

O doborze dawki jednostkowej 30mg, 50mg lub 75mg decyduje lekarz na podstawie wywiadu. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej w trakcie posiłku, z dużą ilością płynu.

Przeciwwskazania

W przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik leku, u pacjentów ze skazą krwotoczną, u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, w ostatnim trymestrze ciąży, u dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a – rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Rejestracja
lek