Kategorie

Altacet 1 g, 6 tabletek

Cena
9,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

W celu zmniejszenia obrzęku po stłuczeniach tkanek i stawów.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: 1g octanowinianu glinu oraz substancje pomocnicze: kwas borowy, krospowidon, sodu stearylofumaran.

Działanie

Działa ściągająco i łagodzi ból w obrębie ogniska zapalnego. Lek rozpulchnia naskórek, zmniejsza obrzęk tkanek, łagodzi objawy stanu zapalnego.

Dawkowanie

Dorośli: 1 tabletkę rozpuścić w 1/4 szklanki ciepłej, przygotowanej wody. Roztwór stosować do okładów, kompresów i opatrunków. Okłady, kompresy i opatrunki należy często zmienić, aby nie dopuścić do ich wyschnięcia. Przed każdym użyciem należy przygotować świeży roztwór. Niezużyty roztwór należy wylać. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat można stosować 1 okład w ciągu doby. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na octanowinian glinu lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, na rozległe lub sączące się rany, na zmienioną chorobowo skóry, u dzieci w wieku poniżej 3 lat, długotrwale. 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Rejestracja
Lek