Ambrosol 30mg/5ml, syrop, 120ml

Ambrosol 30mg/5ml, syrop, 120ml

9,09 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: TEVA

Grupa: Ambrosol

Ambrosol 30mg/5ml, syrop, 120ml - opis produktu

Wskazania: ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak: ostre i zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, mukowiscydoza, rozedma płuc, rozstrzenie oskrzeli.
 
Skład: 5ml syropu zawiera substancję czynną 30mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol płynny 70% (E420), glicerol (E422), kwas cytrynowy jednowodny (E330), glikol propylenowy (E1520), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), aromat malinowy , woda oczyszczona.
 
Działanie: wykrztuśne i mukolityczne (rozrzedza śluz) - zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.
 
Dawkowanie: doustnie, po posiłku. Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem.
- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: początkowo, przez 2-3 dni należy stosować 5ml syropu, czyli 1 łyżka miarowa (30mg ambroksolu chlorowodorku) 3 razy na dobę. Następnie dawkę należy zmniejszyć do 5ml syropu 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 2,5ml syropu, czyli 1 łyżka miarowa (15mg ambroksolu chlorowodorku) 2-3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 6. lat: 1,25ml syropu, czyli 1/4 łyżki miarowej (7,5mg ambroksolu chlorowodorku) 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 1,25ml syropu, czyli 1/4 łyżki miarowej (7,5mg ambroksolu chlorowodorku) 2 razy na dobę.
Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem. Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 7-14 dni, dawkę należy zmniejszyć.
 
Przeciwwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na składniki preparatu. Nie zaleca się stosować leku w okresie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze i w okresie karmienia piersią.
 
Lek nie zawiera cukru - sacharozy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.