Apap Junior 250 mg, granulat, 10 saszetek

Apap Junior 250 mg, granulat, 10 saszetek

Kategorie

Apap Junior 250 mg, granulat, 10 saszetek

Cena jednostkowa: 16,49 zł za 10 saszetek

Cena
16,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Apap Junior to lek w formie granulatu dla dzieci stosowany w celu obniżeni gorączki oraz złagodzenia bólu łagodnego lub umiarkowanego. Substancją czynną leku jest paracetamol. Opakowanie zawiera 10 saszetek z granulatem.

Wskazania

Gorączka, bóle łagodne i umiarkowane różnego pochodzenia u dzieci powyżej 4 roku życia.

Skład

Skład leku Apap Junior 250 mg

1 saszetka zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol 250 mg,
  • substancje pomocnicze: sorbitol (E420), talk, kopolimer metakrylanu butyl zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmeloza sodowa, sukraloza (E955), magnezu stearynian, hypromeloza, kwas stearynowy, sodu laurylsiarczan, tytanu dwutlenek (E171), symetykon, aromat truskawkowy (zawiera maltodekstrynę, gumę arabską, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, triacetynę, 3-hydroksy-2-metylo-4H-piran-4-on), aromat waniliowy (zawiera maltodekstrynę, aromaty naturalne i identyczne z naturalnymi, glikol propylenowy, sacharozę).

Działanie

Działanie Apap Junior 

Przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.

Dawkowanie

Jak stosować lek Apap Junior?

  • Dawka leku Apap Junior zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.
  • Apap Junior należy zawsze przyjmować dokładnie według wskazówek podanych w ulotce.
  • Dzieci w wieku 4-8 lat (17-25 kg): 1 saszetka, maksymalnie 4 saszetki dziennie;  
  • Dzieci w wieku 8-12 lat (26-40 kg): 2 saszetki, maksymalnie 6 saszetek na dobę.
  • Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą.
  • Należy przestrzegać co najmniej 6-godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.
  • Nie należy przyjmować leku Apap Junior po posiłku.
  • Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Leku Apap Junior nie należy przyjmować:

  • w przypadku nadwrażliwości na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • przy ciężkiej niewydolności wątroby,
  • z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Przechowywanie

  • Lek Apap Junior 250 mg należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
  • Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na kartonowym opakowaniu i saszetce.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Apap Junior może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • niedokrwistość (zarówno zmniejszona liczba czerwonych krwinek jak i niski poziom hemoglobiny w krwinkach), niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek (zwane depresją szpiku kostnego), małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi),
  • obrzęki,
  • zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwawienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby (uszkodzenie wątroby, martwica wątroby), żółtaczka,
  •  świąd (swędzenie), wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy (obrzęki podskórne obejmujące okolice twarzy, kończyn, mogące zamykać drogi oddechowe) pokrzywka (swędząca wysypka),
  • choroby nerek.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • ciężkie reakcje skórne.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Leki, które mogą zaburzać działanie leku Apap Junior:

  • probenecyd (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej/podagry),
  • leki potencjalnie uszkadzające wątrobę, np. fenobarbital (tabletki nasenne), fenytoina, karbamazepina, prymidon (leki przeciwpadaczkowe) i ryfampicyna (stosowana w leczeniu gruźlicy); równoczesne przyjmowanie tych leków i paracetamolu może powodować uszkodzenie wątroby,
  • metoklopramid i domperydon (stosowane w leczeniu nudności) mogą przyspieszać wchłanianie i początek działania paracetamolu,
  • leki spowalniające opróżnianie żołądka mogą opóźniać wchłanianie i początek działania paracetamolu,
  • cholestyramina (stosowana do zmniejszenia zwiększonego stężenia tłuszczów surowicy) może zmniejszać wchłanianie i początek działania paracetamolu; nie należy przyjmować cholestyraminy w ciągu pierwszej godziny po podaniu paracetamolu,
  • leki zmniejszające krzepliwość krwi (doustne leki przeciwzakrzepowe, szczególnie warfaryna); wielokrotne przyjmowanie paracetamolu przez dłużej niż tydzień nasila tendencję do krwawień; długotrwałe stosowanie paracetamolu może odbywać się jedynie pod kontrolą lekarza; sporadyczne przyjmowanie paracetamolu nie ma istotnego wpływu na skłonność do krwawień.

Jednoczesne podawanie paracetamolu i AZT (zydowudyny, leku stosowanego w zakażeniach HIV) zwiększa tendencję do zmniejszania się liczby białych krwinek (neutropenii), co zaburza układ odpornościowy i zwiększa ryzyko zakażeń. Lek Apap Junior można przyjmować równocześnie z zydowudyną jedynie na zalecenie lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek nie jest wskazany u dzieci w wieku poniżej 4 lat.
  • Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, lub pojawi się wysoka gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Apap Junior zawiera 600 mg/saszetkę sorbitolu

Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku.

Apap Junior zawiera zawiera sacharozę i glukozę (składnik maltodekstryny)

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego