Kategorie

Apap Junior Przeziębienie 300 mg + 20 mg + 5 mg, 6 saszetek

Cena jednostkowa: 23,32 zł za 10 saszetek

Cena
13,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Apap Junior przeziębienie to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego. Zawiera 300mg paracetamolu, 20mg witaminy C oraz 5mg fenylefryny. Paracetamol to lek przeciwbólowy, który działa również jako lek przeciwgorączkowy. Apap Junior zażywa się w celu leczenia objawów towarzyszącym przeziębieniu i grypie.

Wskazania

Lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak:

  • gorączka i dreszcze,
  • ból głowy,
  • bóle mięśniowo-stawowe,
  • ból gardła,
  • niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem,
  • nieżyt błony śluzowej nosa (katar).

Skład

1 saszetka zawiera:

  • Paracetamolum 300mg, Acidum ascorbicum 20mg, Phenylephrini hydrochloridum 5mg.
  • substancje pomocnicze: mannitol (E421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy sproszkowany 877834, aromat truskawkowy sproszkowany 877874, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: od 1 do 2 saszetek nie częściej niż co 4–6 godzin, maksymalnie 6 saszetek na dobę.
  • Dzieci w wieku 6-12. lat (26-40kg): 1 saszetka nie częściej niż co 4–6 godzin, maksymalnie 4 saszetki na dobę. 

Przeciwwskazania

  • Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Choroba alkoholowa.
  • Niestabilna choroba wieńcowa.
  • Zaburzenia rytmu serca.
  • Wysokie ciśnienie tętnicze.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
  • Wirusowe zapalenie wątroby.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania. Anatomicznie wąski kąt przesączania.
  • Leku nie należy stosować podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania oraz w okresie leczenia zydowudyną. 

Przechowywanie

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie stosować leku po upływie terminu ważności.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią, w temperaturze poniżej 25°C.
  • Leków nie należy wrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, co zrobić z lekami, które nie są już potrzebne. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Apap Junior może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1 000 pacjentów):

  • depresja, splątanie,
  • drżenie,
  • rozszerzenie źrenic,
  • obrzęki,
  • biegunka,
  • bóle brzucha, 
  • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (aminotransferaz),
  • nieprawidłowa czynność wątroby,
  • świąd,
  • pocenie się,
  • złe samopoczucie,
  • gorączka,
  • nadmierne uspokojenie.

Bardzo rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):

  • niedokrwistość (zmniejszenie liczby krwinek czerwonych),
  • leukopenia,
  • neutropenia (zmniejszenie liczby jednego rodzaju krwinek białych we krwi – leukocytów lub neutrofili),
  • agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi),
  • trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi),
  • plamica barwnikowa,
  • jałowy ropomocz (mętny mocz).

Działania niepożądane, występujące z nieznaną częstością (nie można jej określić na podstawie dostępnych danych):

  • lęk,
  • nerwowość,
  • niepokój,
  • omamy
  • zawroty głowy,
  • ból głowy,
  • bezsenność,
  • podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi,
  • bladość skóry,
  • nudności,
  • wymioty,
  • zaburzenia trawienia,
  • pieczenie w nadbrzuszu,
  • suchość w jamie ustnej,
  • ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki.

Interakcje

  • W przypadku przedawkowania leku Apap Junior należy skontaktować się z lekarzem lub oddziałem pomocy doraźnej.
  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty: jeśli u pacjenta występuje ciężkie zaburzenie czynności nerek lub wątroby, guz chromochłonny nadnerczy, astma oskrzelowa, rozrost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy, zespół Raynauda (zblednięcie, a następnie zasinienie palców rąk, stóp, brzegów płatków usznych i czubka nosa występujące często pod wpływem zimna lub emocji), choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca; - pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe.
  • Stosowanie paracetamolu może zwiększyć ryzyko kwasicy metabolicznej.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Stosowanie leku z jedzeniem, piciem lub alkoholem:

  • Lek można stosować niezależnie od posiłków.
  • Picie alkoholu w okresie przyjmowania leku jest przeciwwskazane ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:

  • Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

  • Należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek