Kategorie

Bepanthen Plus (50 mg + 5 mg)/ g, krem antyseptyczny na rany, 30 g

Cena
21,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Leczenie i odkażanie powierzchniowych ran różnego rodzaju, gdy istnieje ryzyko ich zakażeń oraz leczenie ran po małych zabiegach chirurgicznych.

Skład

1g kremu zawiera: substancje czynne: dekspantenol 50mg, chlorheksydyny chlorowodorek 5mg oraz substancje pomocnicze: lakton kwasu pantotenowego, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, parafina ciekła, lanolina, makrogolu stearynian, woda oczyszczona.

Działanie

Regeneracyjne na skórę, odkażające.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Niewielką ilość kremu nanieść na uszkodzoną skórę. Stosować raz lub kilka razy dziennie do momentu całkowitego zagojenia się ranki.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek składnik leku, nie stosować w przypadku przerwania błony bębenkowej.

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja
lek

Bepanthen Plus – odkażający krem na rany

Krem antyseptyczny na rany, stosowany zewnętrznie do odkażania ran powierzchniowych, gdy istnieje ryzyko ich zakażeń. Działa regeneracyjnie na skórę, dzięki czemu nadaje się również do leczenia ran po małych zabiegach chirurgicznych i urazach.

Krem antyseptyczny Bepanthen Plus - właściwości

Zawarta w kremie chlorheksydyna wykazuje działanie antyseptyczne, zapobiegające zakażeniom ran po wniknięciu do nich drobnoustrojów. Z kolei dekspantenol wspomaga proces regeneracji skóry, nawilżając ją i odżywiając oraz stymulując do wytwarzania lipidów i w efekcie przyspieszając jej gojenie.

Bepanthen Plus - dawkowanie

Stosować na uszkodzoną skórę, w miejscach zadrapań, otarć, skaleczeń, oparzeń, pęknięć, odparzeń lub stanów zapalnych. Nakładać niewielką ilość, raz lub kilka razy dziennie, aż do całkowitego zagojenia się skóry. Krem przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego, nie należy go stosować w przypadku przerwanej błony bębenkowej.

Bepanthen Plus a ciąża i karmienie piersią

Preparat może być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią tylko na wyraźne zalecenie lekarza. W przypadku stosowania na brodawki piersi konieczne jest ich mycie przed przystąpieniem do karmienia. Nie zaleca się stosowania kremu na duże obszary skóry w trakcie ciąży lub karmienia piersią.

Krem Bepanthen Plus a stosowanie innych leków

Leku Bepanthen nie należy stosować równocześnie z innymi preparatami odkażającymi. Przed zastosowaniem należy też powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o stosowanych ostatnio lekach, w tym wydawanych bez recepty.