Kategorie

Biotebal 5 mg, 90 tabletek

Cena jednostkowa: 5,39 zł za 10 tabletek

Cena
48,49 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Biotebal, 5mg jest preparatem witaminowym, zawierającym w składzie biotynę, zaliczaną do grupy witamin B. Biotyna bierze udział w procesie powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan. Wskazaniem do stosowania leku są stany wynikające z niedoboru biotyny, takie jak wypadanie włosów, zaburzenia we wzroście paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry wokół oczu, nosa i ust.

Wskazania

Niedobór biotyny, objawiający się wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwością oraz stanami zapalnymi skóry umiejscowionymi wokół oczu, nosa, ust.

Skład

1 tabletka zawiera 5mg biotyny oraz substancje pomocnicze: sorbitol (E420), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

Działanie

Wspomaganie procesów powstawania kreatyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci. Poprawianie stanu komórek naskórka, włosów i paznokci.

Dawkowanie

1 tabletka na dobę. Przyjmować regularnie. Przed rozpoczęciem stosowania leku oraz w przypadku wątpliwości dotyczących dawkowania należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia/nadwrażliwości na biotynę lub którykolwiek ze składników.

Przechowywanie

Lek przechowywać w temperaturze do 30 stopni Celsjusza, w oryginalnym opakowaniu.
Opakowanie przechowywać szczelnie zamknięte. Chronić przed dostępem wilgoci.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie stosować leku po upływie terminu ważności umieszczonego na pudełku.

Działania niepożądane

Nie ma informacji o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.
Biotebal, jak każdy lek może powodować działania niepożądane, ale nie muszą wystąpić one u każdego.
W pojedynczych wypadkach mogą pojawić się zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka.
Jeżeli pojawią się jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce lub nasili się któryś z objawów opisanych w ulotce, należy o tym poinformować lekarza lub farmaceucie.

Interakcje

Należy poinformować lekarza i/lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych lekach, również tych wydawanych bez recepty.
Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol obniżają stężenie biotyny we krwi.
Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.
Podczas stosowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, gdyż może to skutkować zahamowaniem wchłaniania biotyny.
Biotyna wpływa na niektóre metody wykonywania oznaczeń, więc może zniekształcać niektóre wyniki badań laboratoryjnych. Nie ma jednak wpływu na rzeczywiste wartości dotyczące hormonów, czynników, parametrów oraz leków we krwi. Przed wykonaniem badań takich jak FT4, FT3, 25(OH)D, kortyzol, digoksyna, TSH, hCG, troponina, PSA) zaleca się przerwanie stosowania leku Biotebal na 3 dni przed planowanym badaniem (o ile laboratorium nie wyda innych zaleceń w tym zakresie).
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy przyjmować leku w okresie ciąży, gdyż ilość biotyny w leku znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży.
Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią, gdyż ilość biotyny znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących. Biotyna przenika do mleka kobiecego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią.
Nie stwierdzono wpływu leku na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.
Lek zawiera sorbitol. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Podmiot odpowiedzialny

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Karolkowa 22/24
01-207 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Działanie
Rejestracja
Lek