Kategorie
Carbo activatus, węgiel leczniczy 200mg, 20 kapsułek

Carbo activatus, węgiel leczniczy 200mg, 20 kapsułek

6,28 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: MICROFARM

Carbo activatus, węgiel leczniczy 200mg, 20 kapsułek - opis produktu

Wskazania: biegunka, niestrawność i wzdęcia, w zatruciach lekami i innymi substancjami chemicznymi.
 
Skład: 1 tabletka zawiera 200mg węgla leczniczego; otoczka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E171).
 
Działanie: węgiel leczniczy wiąże substancje toksyczne w przewodzie pokarmowym, uniemożliwiając ich wchłonięcie przez organizm.
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 12 lat, w lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej przyjmuje się doustnie 4 do 6 kapsułek kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów. W cięższych przypadkach biegunki: zawartość 15 do 30 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę (3 do 4 razy(do ustąpienia objawów). 
W przypadku zatruć chemicznych i zatruciach lekami przyjąć niezwłocznie 10 kapsułek węgla popijając wodą, a następnie powtórzyć tę dawkę kilkakrotnie. Natychmiast zawiadomić lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. W cięższych zatruciach podaje się jednorazowo 4 do 10g węgla aktywnego ( zawartość 20 do 50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Zawiesinę można podawać sondą żołądkową podczas płukania żołądka.
Dzieci powyżej 1 roku życia: w przypadku zatruć lekami lub substancjami chemicznymi podaje się zwykle jednorazowo 10 do 20 kapsułek. Dzieciom poniżej 4 roku życia należy zawartość kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny.
Niemowlętom w przypadku zatruć podaje się przeciętnie jednorazowo 1g na 1 kg masy ciała dziecka. Zawartość kapsułek należy wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu u osób nieprzytomnych, u których nie zabezpieczono dróg oddechowych.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.