Cardiol C 40 g + 27 g + 14 g + 72 mg, krople, 40 g

Cardiol C 40 g + 27 g + 14 g + 72 mg, krople, 40 g

Kategorie

Cardiol C 40 g + 27 g + 14 g + 72 mg, krople, 40 g

Cena
6,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Cardiol C to lek w formie kropli do podawania doustnego, tradycyjnie stosowany w stanach szybkiegi męczenia się. Krople łączą w sobie nalewki z głogu, waleriany i konwaliowej, wyciąg z nasion kola oraz kofeinę. Lek można stosować w czasie początkowej upośledzonej niewydolności serca, która nie wymaga stosowania innych leków oraz nie daje objawów zastoju krążenia. Krople Cardiol C zalecane są również w przypadku osłabienia mięśnia sercowego u osób w podeszłym wieku.

Wskazania

W czynnościowych zaburzeniach serca, nerwicach naczyniowo - ruchowych, osłabieniu mięśnia sercowego, napadowym kołataniu, zwężeniu naczyń wieńcowych, zmianach starczych i miażdżycowych. Również w stanach wyczerpania psychosomatycznego, w okresie rekonwalescencji, w zaburzeniach układu oddechowego.

Skład

100g leku zawiera:

 • substancje czynne: Crataegi cum Valerianae tinctura (1:4, 0-4,5), ekstrahent etanol 70% (v/v) 40 g, Convallariae tinctura titrata (1:4, 0-4,5), ekstrahent etanol 70% (v/v) 27 g, Colae seminis extractum (1:2), ekstrahent 70% (v/v) 14 g, coffeinum 72 mg,
 • substancję pomocniczą: etanol 70% (v/v).

 

1 ml (co odpowiada 910 mg) produktu zawiera 360 mg nalewki z głogu i kozłka (1:4,0-4,5), 250 mg nalewki konwaliowej mianowanej (1:4,0-4,5), 130 mg wyciągu z nasion kola oraz 0,655 mg kofeiny.

Działanie

Preparat zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego oraz zmniejsza częstotliwość jego skurczów. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich w naczyniach krwionośnych i narządach wewnętrznych. Poprawia krążenie żylne, przeciwdziała zastojom żylnym. Działa też moczopędnie.

Dawkowanie

 

 • Dorośli: 20-40 kropli rozcieńczyć w kieliszku wody, stosować od 2 do 3 razy na dobę. Dopuszczalne jest zwiększenie dawki do 60 kropli jednorazowo.
 • Młodzież: powyżej 12 lat: 15 - 25 kropli rozcieńczyć w kieliszku wody, stosować od 2 do 3 razy na dobę.
 • W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Cardiol C należy niezwłocznie udać się do lekarza.

 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosować doustnie, po posiłku. W przypadku pominięcia dawki nie należy stosować dawki podwójnej w celu jej uzupełnienia.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie po: termin ważności. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których już się nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

 • Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
 • Dotychczas nie odnotowano występowania działań niepożądanych podczas stosowania kropli doustnych Cardiol C.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Lek zawiera do 69% V/V etanolu.
 • Każda dawka 40 kropli (2 ml) zawiera 1,25 g etanolu, co jest równoważne 32 ml piwa, 13 ml wina na dawkę.
 • Należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.
 • W przypadku wystąpienia obrzęków spowodowanych przez niewydolność serca należy zastosować silniejsze środki nasercowe po konsultacji z lekarzem.

 

Dzieci

 • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

 

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
 • Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia, ponieważ nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u tej grupy pacjentów.
 • Wpływ na płodność nie jest znany.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

 • Produkt zawiera do 69% V/V etanolu (alkoholu etylowego) oraz nalewkę z korzenia kozłka.
 • Każda dawka 40 kropli (2 ml) zawiera 1,25 g etanolu, co jest równoważne 32 ml piwa, 13 ml wina na dawkę, dlatego może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, a także osłabiać sprawność psychoruchową (pływanie, praca na dużej wysokości) oraz nasilać skłonność do zasypiania.
 • Nie zaleca się przyjmowania preparatu przez kierowców przed podróżą w okresie około godziny po zażyciu.

Podmiot odpowiedzialny

Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” SA

50-951 Wrocław

ul. Św. Mikołaja 65/68

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

 • Apteka Gemini

  www.aptekagemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego