Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze
Kategorie

Cetaphil PS, lipoaktywny krem nawilżający, 100 g

Cena jednostkowa: 31,59 zł za 100 gram

Cena
31,59 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Cetaphil PS Lipoaktywny krem nawilżający przeznaczony do skóry suchej lub podrażnionej, bez środków zapachowych. Szybko się wchłania, ochrania naturalny płaszcz lipidowy skóry, wygładza i zmiękcza skórę natychmiast po nałożeniu. Unikatowe składniki zaspokajają trzy kluczowe potrzeby wysuszonej skóry: ochrona- tworzy na skórze tak zwany film ochronny, w jego skład wchodzą olej migdałowy, wazelina, dicapryl oraz silikony, które dodatkowo zmiękczają i wygładzają naskórek; regeneracyjna- dzięki obecności witaminy E i silikonów działa kojąco, przeciwzapalnie, pobudza wzrost nowych komórek; nawilżanie- zawiera glicerynę, która długotrwale zatrzymuje wodę na powierzchni i w głębszych warstwach skóry.

Zastosowanie

Szczególnie polecany do ochrony i regeneracji skóry uszkodzonej lub silnie wysuszonej.

Sposób użycia

Nanieść cienką warstwę preparatu na skórę raz dziennie lub tak często, jak to konieczne.

Cechy produktu

Postać
Działanie
Rejestracja

Cetaphil PS

Cetaphil PS jest nowoczesnym kremem nawilżającym, opartym o działanie lipoaktywne. Produkt ten znajduje się w ofercie naszej apteki i można go zamówić przez Internet w atrakcyjnej cenie. Jest to krem powszechnie cenionej marki Cetaphil, znanej z produkcji wysokiej jakości preparatów dermatologicznych.

Czym jest krem Cetaphil PS?

Cetaphil PS to lipoaktywny krem o działaniu nawilżającym. Jest to dermokosmetyk dedykowany pielęgnacji wymagającej skóry. Według producenta produkt Cetaphil PS ma zaspokajać trzy kluczowe potrzeby nadmiernie przesuszonej lub uszkodzonej – np. w przebiegu schorzeń dermatologicznych skóry:

 • nawilżenie,
 • regenerację,
 • ochronę.

Produkt Cetaphil PS wygładza oraz zmiękcza naskórek od razu po aplikacji. Jednocześnie nie osłabia, a wzmacnia naturalny płaszcz lipidowy powierzchownej warstwy skóry. Jego formuła oparta jest o naturalne składniki, bez drażniących dodatków zapachowych oraz substancji drażniących. Dzięki temu może być spokojnie stosowany również na uszkodzony naskórek.

Produkt ten dedykowany jest również regeneracji skóry po zabiegach medycyny estetycznej oraz dermatologicznych. Cetaphil PS sprawdzi się po:

 • zabiegach laserowych,
 • mezoterapii,
 • peelingach,
 • mikrodermabrazji.

Produkt polecany jest również do regeneracji oraz ochrony skóry nadmiernie wysuszonej lub uszkodzonej.

Lipoaktywny charakter kremu Cetaphil PS opiera się na tworzeniu na powierzchni skóry filmu ochronnego. Formuła nie powoduje jednocześnie nadmiernego wysychania naskórka, zmiękczając go i wygładzając. Nawilżenie dzięki wykorzystaniu zdolności do tworzenia aktywnej powłoki jest głębokie, co wiąże się z korzystnym zatrzymywaniem cząsteczek wody w obrębie naskórka oraz głębszych warstw skóry.

Co zawiera krem Cetaphil PS?

Krem Cetaphil PS oparty jest o kilka podstawowych składników:

 • glicerynę – jest to alkohol polihydroksylowy, który wykazuje zdolność do tworzenia tłustej, lecz jednocześnie wiążącej wodę powłoki (zmiękcza naskórek, nawilża oraz wygładza),
 • olej ze słodkich migdałów – składnik aktywny filmu ochronnego,
 • wazelinę – tworzy warstwę lipidową filmu na powierzchni skóry,
 • dicapryl – suchy emolient, tworzący powłokę zatrzymującą wodę i hamującą utratę nawilżenia skóry,
 • silikony – zmiękczają oraz wygładzają naskórek,
 • witaminę E – ważny składnik wspierający zdrową skórę, wykazuje działanie przeciwko wolnym rodnikom, które są odpowiedzialne m.in. za szybsze starzenie tkanek.

Bogaty skład preparatu Cetaphil PS jest niezwykle wartościowy z punktu widzenia kompleksowej troski o skórę. Środek ten posłuży dobrze zarówno jako krem do ciała, rąk, stóp, a nawet twarzy. Uniwersalny charakter tego preparatu pozwala stosować go w obrębie skóry niezmienionej, skóry nadmiernie przesuszonej lub skóry podrażnionej w wyniku niektórych zabiegów związanych z medycyną estetyczną.

Preparat jest bezzapachowy i nie zawiera związków drażniących, co jest ważne dla niektórych osób z nadwrażliwością na tego rodzaju substancje. Neutralny charakter pozwala stosować go nawet bezpośrednio na skórę podrażnioną.