Kategorie

Cholesol 4,16 g + 0,51 g/ 5 ml, płyn doustny, 100 g

Cena
12,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Dolegliwości wątrobowo-żółciowe, zaburzenia trawienia, zaburzenia wydzielania żółci, zaparcia.

Skład

100g zawiera: wyciąg złożony (etanol 60% v/v, 1:2) z: kwiatostanu kocanek (Helichrysi inflorescentia), koszyczka rumianku (Chamomillae anthodium), owocu kolendry (Coriandri fructus), owocu bzu czarnego (Sambuci fructus), (24:15,5 : 7,5:3) – 89g. Intrakt z mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale), (etanol 96% v/v, 1:1) – 11g. Cholesol zawiera średnio 58% (v/v) etanolu.

Działanie

Żółciopędne, spazmolityczne, przeczyszczające.

Dawkowanie

Dorośli: do 3 razy dziennie po 1 łyżeczce (5 ml) leku w 1/2 szklanki wody. Młodzież od 14 do 18 lat: do 3 razy dziennie po 1/2 łyżeczki leku w 1/2 szklanki wody. Dzieciom do lat 14 ze względu na obecność etanolu nie podawać.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, w tym na kwiaty rumianku, rośliny z rodziny Asteraceae, niedrożność dróg żółciowych.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Rejestracja
lek