Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze
Kategorie

Clisma Lax, lewatywa wypróżniająca (enema), wlewka doodbytnicza, 133 ml

Cena jednostkowa: 8,26 zł za 100 mililitrów

Cena
10,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Clisma Lax to środek przeczyszczający na bazie soli fizjologicznej, wywiera działanie osmotyczne w jelicie grubym przez pobieranie wody do światła jelita, powodując rozszerzenie i pobudzenie perystaltyki jelit i w konsekwencji oczyszczanie jelita.

Zastosowanie

Przy zaparciach oraz do oczyszczania jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, radiologicznymi, urologicznymi, ginekologicznymi i kolonoskopowymi.

Sposób użycia

1. Zdejmij nasadkę ochronną z kaniuli doodbytniczej; 2. Chwyć butelkę i delikatnie wprowadź kaniulę do odbytnicy w kierunku pępka, a następnie wyciśnij ją do końca. Niewielka cześć płynu może pozostać w butelce. U dzieci kaniulę wprowadzić do maksymalnie połowy jej długości; 3. Po wyciśnięciu płynu wyjmij kaniulę, umieść pustą butelkę w tym samym kartoniku i wyrzuć. 4. Pozostań w pozycji leżącej przez około 5 minut, do chwili odczucia potrzeby wypróżnienia; 5. Nie ma potrzeby przetrzymywania lewatywy dłużej niż 5 minut. Nawet przy braku parcia na stolec należy podjąć próbę wypróżnienia, ponieważ podany roztwór powinien być wydalony w możliwie jak najkrótszym czasie.

Składniki

Butelka 133ml zawiera roztwór w przeliczeniu na 100 ml: diwodoroortofosforan sodu (NaH2PO4) 13,91g; wodoroortofosforan sodu (Na2HPO4) 3,18g; wodorotlenek sodu; benzoesan sodu, parahydroksybenzoesan metylu, woda destylowana w ilości dopełniającej do 100 ml.

Ważne wskazówki

Clismalax należy stosować możliwie najrzadziej, jedynie w razie konieczności.
Stosowanie przez dłuższy czas jedynie ze wskazań lekarskich.
Nie należy stosować w przypadku nudności, wymiotów, bólów brzucha, niedrożności lub zwężenia jelit, krwawienia z odbytu.

Ostrzeżenia

Clismalax jest przeciwwskazany u pacjentów dializowanych. Przeciwwskazaniem są także zaburzenia, które mogą przedłużyć czas przebywania roztworu w jelicie, takie jak: rozdęcie okrężnicy (megacolon), niedrożność lub zwężenie jelit, kamienie kałowe. Clismalax jest również przeciwwskazany w hemoroidach, w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych jelit oraz w przypadku występowania nudności, wymiotów i bólu brzucha.

Producent

AVEC Pharma Sp. z o.o.,
Beżowa 2,
54-046 Wrocław