Kategorie
Desmoxan 1,5mg, 100 kapsułek

Desmoxan 1,5mg, 100 kapsułek

53,70 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: AFLOFARM

Desmoxan 1,5mg, 100 kapsułek - opis produktu

Wskazania: Desmoxan to lek zalecany w leczeniu uzależnienia nikotynowego.

Skład: 1 kapsułka zawiera 1,5mg cytyzyny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu. Skład kapsułki twardej: dwutlenek tytanu (E 171), indygotyna (E 132), żelatyna.

Działanie: zawarta w składzie substancja czynna - cytozyna wykazuje działanie podobne do nikotyny. Sukcesywnie wypiera nikotynę z organizmu zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na ten uzależniający związek aż do momentu całkowitego zaprzestania używania produktów nikotynowych. Nie powoduje objawów odstawienia zwanych potocznie głodem nikotynowym.

Dawkowanie: przez 3 pierwsze dni stosować po 1 kapsułce co 2 godziny (6 kapsułek na dobę). Jednocześnie należy stopniowo zmniejszać liczbę wypalanych papierosów. Jeśli leczenie nie dało efektów i nadal odczuwasz potrzebę palenia tytoniu, należy przerwać przyjmowanie leku Desmoxan. Leczenie można rozpocząć ponownie po 2-3 miesiącach. Jeśli leczenie jest skuteczne i nie odczuwasz potrzeby palenia tytoniu, należy postępować zgodnie z poniższym schematem:od 4 do 12 dnia - 1 kapsułka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę); od 13 do 16 dnia - 1 kapsułka co 3 godziny (maksymalnie 4 kapsułki na dobę);od 17 do 20 dnia -1 kapsułka co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę);od 21 do 25 dnia - 1 lub 2 kapsułki na dobę. Osoba paląca tytoń powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym wypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanego efektu leczenia.

Przeciwwskazania: nie zaleca się stosowania leku w przypadku osób uczulonych na substancję czynną leku - cytozynę, a także z zaburzeniami rytmu serca, po zawale serca lub udarze mózgu, z zaburzeniami drożności tętnic, w przypadku nadciśnienia tętniczego.  Stosowanie leku jest przeciwwskazane również w przypadku osób cierpiących na choroby układu pokarmowego takie, jak choroba żołądka, dwunastnicy i refluks. Kapsułek Desmoxan nie powinny zażywać też kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci, i młodzież poniżej 18-go, i osoby powyżej 65-go roku życia.

Ostrzeżenie: decyzja o stosowaniu leku powinna być podyktowana poważną deklaracją o zaprzestaniu palenia tytoniu. W wyjątkowej sytuacji całkowita rezygnacja z palenia powinna nastąpić najpóźniej 5 dnia od rozpoczęcia leczenia. W przeciwnym razie, palenie tytoniu przy jednoczesnym zażywaniu leku może spowodować wzrost niepożądanych reakcji i nasilenie działania nikotyny, a tym samym jeszcze większe trudności w zaprzestaniu palenia wyrobów tytoniowych.

Desmoxan – ulotka dla pacjenta

Ulotka produktu Desmoxan do pobrania w PDF tutaj.