Dicopeg, 14 saszetek

Dicopeg, 14 saszetek

23,88 Cena brutto
Cena jednostkowa: 17,06 zł za 10 saszetek

Rodzaj: Wyrób medyczny inny

Producent: VITIS PHARMA

Grupa: Dicopeg

Dicopeg, 14 saszetek - opis produktu

Wyrób  medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Ma postać proszku do sporządzania roztworu doustnego.

Zastosowanie: w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Zalecane spożycie: od 6 miesiąca życia do 2 lat (do 12kg) 1 saszetka dziennie; od 2 do 11 roku życia (od 12kg do 20kg) 1-2 saszetki dziennie; powyżej 11 roku życia (lub > 20kg) 1-3 saszetek dziennie. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Należy rozpuścić zawartość saszetki w 1 szklance wody (125ml) i wypić sporządzony roztwór. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór do lodówki na niedłużej niż 24 godziny. Zaleca się spożywać w długich odstępach czasu od posiłku.

Składniki: makrogol 3350, dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa, sacharyny.

1 saszetka zawiera 10g makrogolu 3350.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na makrogol, w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit takich jak Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy. W okresie ciąży i karmienia produkt stosuje się tylko po przepisaniu przez lekarza. Nie podawać dzieciom poniżej 6 miesiąca życia.

Ważne wskazówki:
Należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25 stopni Celsjusza.
Nie należy zażywać większych dawek niż zalecane.
Produkt jednorazowego użycia: nie stosować produktu z otwartej dawniej saszetki.
Przechowywać w miejscu niesdostępnym dla dzieci.
Podczas stosowania Dicopegnalezy przestrzegać odpowiedniej diety uwzględniającej spożywanie doustne płynu nawadniającego (DPN), który pozwoli uniknąć odwonienia.
Jeśli okres stosowania produktu przekaracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.
Zaleca się konsultację z lekarzem.

Dystrybutor:
Vitis Pharma Sp. z o.o.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa