Dolomit VIS 32 mg + 54 mg, 72 tabletki

Dolomit VIS 32 mg + 54 mg, 72 tabletki

Kategorie

Dolomit VIS 32 mg + 54 mg, 72 tabletki

Cena
12,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Leczniczo w celu wyrównania gospodarki wapniowo-magnezowej w hipokalcemii i hipomagnezemii oraz profilaktyka stanów niedoboru wapnia i magnezu, profilaktycznie w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, stresie, wzmożonej drażliwości, zaburzeniach snu, bólach mięśni, dłuższym wysiłku fizycznym, okresach szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży, w ciąży i okresie karmienia piersią, w czasie rekonwalescencji po przebytych chorobach i złamaniach kości. U kobiet w okresie menopauzy w profilaktyce demineralizacji kości oraz wspomagająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Skład

1 tabletka zawiera: 54mg jonów wapnia (wapnia węglan), 32mg jonów magnezu  (magnezu węglan) oraz substancje pomocnicze: sacharozę, laktozę jednowodną, skrobię ziemniaczaną, magnezu stearynian, olejek miętowy.

Działanie

Podnosi odporność organizmu, działa stabilizująco na układ nerwowy, wpływa pozytywnie na układ krążenia, normuje pracę serca uzupełnia niedobory minerałów.

Dawkowanie

Dorośli dzieci powyżej 12 lat: profilaktycznie 1 do 2 tabletek na dobę, leczniczo w stanach niedoboru wapnia i magnezu 2 do 6 tabletek na dobę, zależnie od wielkości niedoboru. Lek stosować po posiłku, popijając wodą.

Przeciwwskazania

Hiperkalcemia, hipermagnezemia, blok przedsionkowo-komorowy, bezmocz, choroby nerek z zaburzeniami filtracji, nadwrażliwość na lek, znaczne obniżenie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi, obrzęk śluzowaty.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego