Kategorie

DropiCe 0,1 g/ ml, krople doustne, roztwór, 30 ml

Cena
10,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Lek przeznaczony do zapobiegania i leczenia stanów niedoboru witaminy C.

Skład

Substancja czynna: kwas askorbowy (witamina C), 1ml roztworu zawiera 100mg kwasu askorbowego, pozostałe składniki: glicerol, woda oczyszczona.

Działanie

Witamina C zwiększa wchłanianie soli żelaza i hamuje łańcuchowe reakcje wolnorodnikowe. Witamina C uczestniczy w syntezie kolagenu, syntezie katecholamin, hydroksylacji steroidów, tyrozyny i substancji egzogennych.

Dawkowanie

Dzieci (od 28 dnia życia do końca 23 miesiąca życia podaje się 5 do 8 kropli na dobę, dzieciom od 24 miesiąca życia do końca 11 roku życia podaje się 10 kropli na dobę, młodzieży od 12 roku życia podaje się 15 do 20 kropli na dobę. Dorośli: 15-20 kropli na dobę, w razie większego zapotrzebowania na witaminę C, wyżej podane dawki można przyjmować dwa razy na dobę.

Przeciwwskazania

Uczulenie na kwas askorbinowy lub na którykolwiek ze składników tego leku. Jeśli pacjent ma kamicę nerkową, gdy stwierdzono zwiększone stężenie kwasu moczowego, jeśli u pacjenta występują zaburzenia gromadzenia żelaza w organizmie oraz gdy występuje choroba wrzodowa żołądka.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek