Eva/ Qu Bambini dla dzieci, czopki musujące przeciw zaparciom, 6 sztuk

Eva/ Qu Bambini dla dzieci, czopki musujące przeciw zaparciom, 6 sztuk

Cena: 16,69 zł

Cena jednostkowa: 2,78 zł za 1 sztukę
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: SOLPHARM

Eva/ Qu Bambini dla dzieci, czopki musujące przeciw zaparciom, 6 sztuk - opis produktu

Zaparcia u dzieci to zaburzenie, które w znaczny sposób wpływa na komfort i funkcjonowanie. Czopek po wprowadzeniu do odbytu rozpuszcza się w ciągu kilku minut, uwalniając przy tym bardzo duże ilości mikropęcherzyków, które wywierając nacisk, rozszerzają ścianki bańki odbytnicy i powodują jej odruchowy skurcz. Rozpuszczony czopek dodatkowo zmiękcza zatrzymane masy kałowe. Dzięki musującemu działaniu powodują oderwanie mas kałowych i ich szybkie i efektywne wydalenie. Ponowne użycie czopka pomaga w przywróceniu sprawności spowolnionego mechanizmu wypróżniania się.

Zastosowanie: czopki Eva/qu Bambini zalecane są dla dzieci pomiędzy 2. a 12. rokiem życia, w przypadku opóźnień regularnego rytmu wypróżniania, zarówno powtarzających się, jak i okazjonalnych. Delikatne i skuteczne miejscowe działanie fizjologiczne powoduje, że czopki Eva/qu Bambini są szczególnie zalecane dla dzieci w okresie rekonwalescencji, niepełnosprawnych motorycznie, obłożnie chorych. Zastosowanie czopków pomaga w przygotowaniu do opróżnienia odbytu przed zabiegami chirurgicznymi, gastroenterologicznymi, urologicznymi oraz rektoskopią. Zapobiegają powstawaniu zaparć w podróży. Utrzymując bańkę odbytnicy wolną od mas kałowych, zapobiegają zapaleniom kanału odbytnicy, pęknięciom skóry czy hemoroidom.

Sposób użycia: wyjąć czopek z trwale zamkniętego opakowania, wprowadzić do kanału odbytu, popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeżeli okaże się konieczne, np. przy zmianach chorobowych, hemoroidach, czopek należy wprowadzić po jego wcześniejszym natłuszczeniu olejem wazelinowym lub oliwą z oliwek. Czopek natychmiast się rozpuszcza i wywołuje chęć wypróżnienia, ale ważne jest, aby działanie było zakończone. Nawet jeśli chęć wypróżnienia pojawi się szybko, zaleca się kilkuminutowe powstrzymanie wypróżnienia. Pomocne będzie poruszanie się, a nie czekanie w pozycji siedzącej lub leżącej.

Składniki: dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie.

Ważne wskazówki:
Uczucie niepełnego wypróżnienia lub lekkiego pieczenia nie powinny niepokoić, gdyż szybko mijają.
Czopki zawierają polietylenoglikol, który może wywoływać podrażnienie.
Produkt wskazany jest w przypadku zaparć odbytniczych, w związku z czym brak skuteczności (wypróżnienia) może wskazywać na inny problem (np. zaparcia w okrężnicy), w takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
W przypadku wystąpienia specyfcznych reakcji należy zaprzestać stosowania produktu i skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Producent:
So. Se. Pharm S.R.L.
Via dei Castelli Romani 22,
00040 Pomezia (Rzym),
Włochy.