EYEYE, płyn do soczewek, I-Comfort, 360ml

EYEYE, płyn do soczewek, I-Comfort, 360ml

Cena: 29,99 zł

Cena jednostkowa: 8,33 zł za 100 ml
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny inny
Producent: BARNAUX

EYEYE, płyn do soczewek, I-Comfort, 360ml - opis produktu

Preparat Eyeye I comfort  to nowy, wielofunkcyjny płyn, zawierający biopolimer Hialuronian sodu, o wyjątkowych właściwościach wiskoelastycznych.

Płyn wielofunkcyjny poprawia nawilżanie oraz bio-tolerancję soczewek. Preparat przeznaczony jest do czyszczenia, usuwania osadów białkowych, dezynfekcji, płukania, przechowywania, nakładania i nawilżania miękkich soczewek kontaktowych.

Płyn dzięki właściwościom wiązania wody (Waterlock), nawilża soczewki bezpośrednio po jego zastosowaniu. Ponieważ nawilżanie trwa także przez cały dzień, zwiększa się komfort noszenia soczewek, a zmniejsza suchość oczu i poziom podrażnień.

Intensywne badania labolatoryjne prowadzone nad poziomem pH oraz osmolalnością, zapewniły osiągnięcie pełnej biokompatybilności płynu Eyeye I comfort z tkankami oczu i płynami organicznymi.

Zastosowanie: do czyszczenia, usuwania osadów białkowych, dezynfekcji, płukania, przechowywania, nakładania i nawilżania miękkich soczewek kontaktowych.

Sposób użycia:
- Higiena: Przed zdejmowaniem soczewek z oczu lub z pojemnika należy starannie umyć ręce. Osusz później ręce czystym ręcznikiem albo zastosuj specjalny preparat dezynfekujący dłonie Eyeye Sanilon.
- Czyszczenie: W przypadku wystąpienia dużych osadów białka lub zanieczyszczeń umieść soczewki kontaktowe na dłoni. Następnie wpuść kilka kropli roztworu Eyeye I comfort  na soczewki. Delikatnie pocieraj je palcem.
- Płukanie: Przed dezynfekcją opłucz starannie soczewki kontaktowe płynem Eyeye I comfort, po czym umieść je w pojemniku na soczewki.
- Dezynfekcja i przechowywanie: Wypełnij pojemnik roztworem Eyeye I comfort. Pozostaw soczewki kontaktowe w pojemniku na co najmniej 6 godzin.
- Zakładanie: Wyjmij soczewki kontaktowe z pojemnika po zakończeniu cyklu ich dezynfekcji, opłucz je roztworem Eyeye I comfort i załóż soczewki do oczu. Opłucz pojemnik na soczewki płynem lub solą fizjologiczną Eyeye Saline, pozostaw pojemnik do wyschnięcia na powietrzu.
- Nawilżanie: Jeśli odczuwasz niewielkie podrażnienia podczas noszenia soczewek, zapuść do oka kroplę Eyeye I comfort i kilkakrotnie zamrugaj. Możesz przy tym pozostawić soczewkę w oku. Jeśli podrażnienia nie ustąpią, skonsultuj się z okulistą lub optometrystą.

Składniki: PHMB, Polyguaternium, Hyaluronate.

Ważne wskazówki:
Należy zużyć zawartość butelki w ciągu 3 miesięcy od jej otwarcia.
Przechowywać w temperaturze pomiędzy 4-25 stopni Celsjusza.
Przechowywać z dala od źródeł ciepła.
W przypadku stwierdzenia naruszenia, nie stosować.
Nie stosować innego płynu dezynfekującego.
W razie wystąpienia podrażnień należy przerwać stosowanie soczewek i skonsultować się z lekarzem specjalistą.
Nigdy nie stosuj wody do soczewek kontaktowych.
W przypadku stosowania jakichkolwiek leków do oczu należy skonsultować z lekarzem lub specjalistą w zakresie soczewek jednoczesne stosowanie leku i soczewek.
Należy zamykać butelkę bezpośrednio po użyciu.
Trzymać poza zasięgiem dzieci.
W celu uniknięcia skażenia nie dotykać czubka butelki.

 Dystrybutor: 
SPECTA POLSKA
ul. Transportowa 22,
15-399 Białystok

Producent: 
Barnaux Healthcare B.V.
Vluchtoord 38
NL-5406 XP Uden, HOLLAND