Aurecon PeroxidDrops, krople do uszu z wodą utlenioną, 10 ml

Aurecon PeroxidDrops, krople do uszu z wodą utlenioną, 10 ml

Cena: 22,49 zł

Cena jednostkowa: 224,90 zł za 100 ml
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny inny
Producent: HERB-PHARMA

Aurecon PeroxidDrops, krople do uszu z wodą utlenioną, 10 ml - opis produktu

Krople do uszu z wodą utlenioną to jeden środek o podwójnym działaniu. Zawarte w składzie substancje zmiękczają powstałą w uchu stwardniałą woszczyznę i powoli uwalniają tlen rozpuszczający woszczyznę na drobne kawałki, które można później łatwo usunąć z ucha.   

Zastosowanie: higiena uszu.

Sposób użycia: przechylić głowę na bok i wkropić do kanału słuchowego 3-5 kropli kropli. Pozostać w tej pozycji przez 5-6 minut, a następnie dokładnie wyczyścić ucho chusteczką higieniczną. Po zastosowaniu należy umyć dłonie. Stosować 1-2 razy dziennie. Jeśli istnieje potrzeba czynność powtarzać przez okres 3-4 dni, dopóki nie ustąpią symptomy.
 
Składniki: polietylenoglikol 300, gliceryna, mocznik wodorotlenowy, woda, wodorotlenek sody, benzalkoniumchlorid.

Ważne wskazówki:
Krople Aurecon drops są przeznaczone do regularnych zabiegów higienicznych, nie do leczenia.
Nie stosować w przypadku chorób uszu ani przy uszkodzeniach błony bębenkowej.
Osoby starsze lub mające problemy z poruszaniem się powinny stosować preparat w obecności drugiej osoby.
Przed użyciem wstrząsnąć.
 
Producent: 
Herb-Pharma Sp. z o.o.
ul. Bielska 47, 
43-430 Skoczów.

Woda utleniona do ucha

Woda utleniona do ucha jest produktem, który nie służy do leczenia, a do wspierania regularnej higieny uszu. W poniższej kategorii można odnaleźć produkty przeznaczone do stosowania miejscowego, dedykowane higienie uszu i usuwaniu woskowiny z przewodu słuchowego zewnętrznego.

Na czym polega stosowanie wody utlenionej do ucha?

Powszechnie znana woda utleniona do ucha jest stosowana od wielu lat, jako forma wspomagania leczenia chorób infekcyjnych – i to nie tyczy się wyłącznie chorób przewodu słuchowego zewnętrznego. W codziennej higienie woda utleniona do ucha może być stosowana w celu wsparcia usuwania woskowiny oraz wypłukiwania różnego rodzaju ciał obcych z przewodu słuchowego zewnętrznego.

Według koncepcji domniemanego twórcy fenomenu wody utlenionej – Iwana Nieumywakina – woda utleniona ma wykazywać prozdrowotne właściwości, lecząc infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze. Wynika to z potencjału wody utlenionej do wydzielania wodnych rodników tlenowych. Są to cząsteczki aktywnego tlenu, wyjątkowo silnie reagujące z innymi związkami chemicznymi – białkami, lipidami oraz fosfolipidami błonowymi różnego rodzaju organizmów.

Woda utleniona do ucha to wodny roztwór nadtlenku wodoru (Hydrogenii peroxidum). W wyniku jego rozpadu dochodzi do powstawania aktywnych form tlenu – czyli rodników tlenowych. Wykazują one silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i działają przeciwko przetrwalnikom bakterii. Aktywne formy tlenu uszkadzają DNA/RNA mikroorganizmów, utleniają białka oraz powodują rozpad ścian i błon komórkowych, co odpowiada jednoznacznie za skuteczność tego rodzaju preparatów przeciwko różnego rodzaju mikroorganizmom.

Woda utleniona do ucha skutecznie zmiękcza woskowinę. Efekt ten związany jest z oksydacją lipidów w obrębie woskowiny i rozpadem złuszczonego nabłonka, który składa się na zalegającą w uchu masę. Woda utleniona do ucha skutecznie uwadnia zalegającą woskowinę i tym samym pozwala na jej łatwe usunięcie.

Jak stosować wodę utlenioną do ucha?

Woda utleniona do ucha powinna być stosowana w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Należy przechylić głowę na bok – można wygodnie się ułożyć i aplikować do przewodu słuchowego zewnętrznego około 3-5 kropli roztworu. Najlepiej przed wykonaniem procedury wykonać próbę z jedną kroplą i w razie wystąpienia niepokojących objawów, oczopląsu, bólu, pieczenia lub dyskomfortu, nie kontynuować podawania.

Należy również zwrócić uwagę m.in. na to, że syczenie pojawiające się po aplikacji jest naturalnym wskaźnikiem tego, że woda utleniona do ucha wykazuje swoje działanie.

Roztwór należy przetrzymywać w uchu przez czas od 5-ciu do 6-ciu minut, a następnie dokładnie oczyścić ucho z użyciem delikatnej gazy, chusteczki higienicznej lub wacika (uwaga na pozostawienie waty w przewodzie słuchowym). Po aplikacji do jednego ucha można bez obaw podać roztwór do drugiego z uszu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować wody utlenionej do ucha w następujących sytuacjach:

  • perforacja błony bębenkowej lub jej podejrzenie
  • ból, pieczenie w trakcie uprzedniego stosowania wody utlenionej
Woda utleniona do ucha nie powinna być stosowana w przypadku podrażnienia lub uszkodzenia przewodu słuchowego zewnętrznego – nadtlenek wodoru może spowalniać i upośledzać regenerację nabłonka!