Kategorie

Apap Extra

Silne uderzenie w ból z lekiem Apap Extra

Ból to wyjątkowo nieprzyjemne doznanie fizyczne, które potrafi skutecznie pokrzyżować nasze plany i uniemożliwić wykonywanie codziennych aktywności. Dodatkowo ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy się pojawi, chcemy jak najszybciej się go pozbyć. Jednym ze sposobów złagodzenia bólu jest zastosowanie leku o działaniu przeciwbólowym. Można na przykład sięgnąć po Apap Extra – wariant znanego powszechnie preparatu, którego skład wzbogacony jest o kofeinę. Dzięki niemu szybciej pozbędziemy się uciążliwej dolegliwości i zapomnimy o bólu.

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Apap Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych

8,39 zł
Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletki powlekane

16,79 zł
Apap Extra 500 mg + 65 mg, 50 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 50 tabletek powlekanych

20,09 zł

Apap Extra

Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne: paracetamol oraz kofeinę. Preparat stosuje się w przypadku wystąpienia bólu o różnej etiologii. Apap Extra sprawdzi się, gdy mamy do czynienia z bolesnym miesiączkowaniem, a także z nerwobólami. Lek można zastosować także w celu łagodzenia dolegliwości związanych z urazami, jak i bólami pooperacyjnymi czy pozabiegowymi. Apap Extra jest również przyjmowany przez osoby, które cierpią na migreny.

Apap z kofeiną

Kofeina to organiczny związek chemiczny, który głównie kojarzymy z kawą. Nie jest to jednak jedyne źródło tej substancji – znajdziemy ją w wielu produktach roślinnych. Kofeina stanowi jeden z głównych składników napojów o działaniu pobudzającym. Ma wpływ na nasze funkcje psychologiczne, wspiera wydajność umysłową, a także poprawia samopoczucie. Nie wszyscy wiedzą jednak, że kofeina często gości w składzie środków przeciwbólowych. W połączeniu z paracetamolem nasila jego działanie łagodzące ból. Wykazuje również umiarkowany wpływ pobudzający na ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu zmniejsza uczucie osłabienia towarzyszące przeziębieniu i grypie. Z tego powodu Apap Extra sprawdzi się zarówno w krótkotrwałym zwalczaniu bólu różnego pochodzenia, jak i łagodzeniu objawów infekcji.

Apap Extra – dla kogo?

Paracetamol, substancja czynna leku Apap Extra, jest powszechnie uznawana za jeden z najbezpieczniejszych środków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym dostępnych bez recepty. Do jego głównych atutów należy fakt, że stosowany zgodnie z zaleceniami nie zaburza pracy nerek i nie podrażnia błony śluzowej żołądka.

Apap Extra jest bezpieczny dla alergików. Osoby zmagające się z uczuleniem muszą o wiele staranniej zwracać uwagę na to, jakie produkty spożywają. Substancja czynna preparatów Apap – paracetamol – stosunkowo rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Z tego powodu stanowi on lek pierwszego wyboru dla osób cierpiących na astmę aspirynową – chorobę, której objawy nasilają się po spożyciu kwasu acetylosalicylowego.

Gorączka i ból spowodowane między innymi infekcją to dolegliwości, które szczególnie trudno znoszą dzieci. Te, które ukończyły 12. rok życia również mogą bezpiecznie sięgnąć po Apap Extra z kofeiną.

Apap stanowi również odpowiedzialny wybór dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze. Paracetamol, w przeciwieństwie do substancji z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, nie podnosi ciśnienia krwi. Nie wykazuje również wpływu na skuteczność leków stosowanych w nadciśnieniu, chorobie niedokrwiennej serca i niewydolności krążenia.

Ból i gorączka mogą dopaść nas wszędzie, również za kierownicą. W takim przypadku także można bezpiecznie sięgnąć po Apap Extra, który nie powoduje problemów z koncentracją. Wręcz przeciwnie – produkt wzbogacony o kofeinę delikatnie pobudza układ nerwowy, dzięki czemu może poprawić naszą sprawność psychofizyczną.

Mimo że Apap Extra jest stosunkowo bezpiecznym lekiem, przed jego zastosowaniem zawsze zalecamy konsultację z lekarzem. Należy również pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do jego przyjmowania. Po preparat nie mogą sięgać osoby wykazujące nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz pacjenci z nadczynnością tarczycy. Przeciwwskazane jest stosowanie Apapu Extra u nadużywających alkoholu, cierpiących na bezsenność, a także na ciężką niewydolność nerek lub wątroby.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Kluczowy składnik
Wiek
Rejestracja