Kategorie

Babka jajowata

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Ziolovital Premium Babka jajowata, 150 g - miniaturka zdjęcia produktu

Ziolovital Premium Babka jajowata, 150 g

15,59 zł
Zioła, Nasienie babki jajowatej, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu

Zioła, Nasienie babki jajowatej, 100 g

4,49 zł
MyVita, Łuska babki jajowatej, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita, Łuska babki jajowatej, 100 g

12,59 zł
Swanson Organic Psyllium Husk, babka jajowata, 60 kapsułek wege - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Organic Psyllium Husk, babka jajowata, 60 kapsułek wege

24,99 zł
Zioła fix, Babka jajowata łuska, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu

Zioła fix, Babka jajowata łuska, 50 g

6,19 zł
Zioła fix, Babka jajowata, nasiona, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu

Zioła fix, Babka jajowata, nasiona, 100 g

4,99 zł

Babka jajowata – moc ukryta w łupinach i łuskach

Babka jajowata jest znana od dawna, czego dowodem są zapisy zamieszczone w arabskich książkach medycznych. Jest to roślina o szerokich zastosowaniach, wywierająca dobry wpływ szczególnie na układ pokarmowy i wydalniczy człowieka. Babka jajowata posiada proste łodygi, wąskie liście z małymi włoskami. Kwiatostany ma w kształcie kuli o zabarwieniu jasnożółtym lub jasnozielonym, natomiast nasionka mają szarobrązowy lub różowy kolor.

Dobroczynne działanie błonnika

Babka jajowata ma bardzo dobry wpływ na układ pokarmowy, a szczególnie kłopoty z trawieniem. Dzięki bardzo dobrym właściwościom absorpcyjnym pochłania w jelitach wodę, usprawniając ich pracę. Dzieje się to dzięki błonnikowi, który pęcznieje, wypełnia jelita i wspiera ich prawidłową działalność. Doceniają ją także osoby mające problemy z regularnym wypróżnieniem, borykające się z uciążliwymi zaparciami. Łupina babki usuwa złogi, toksyny, łagodzi objawy zespołu jelita drażliwego.

Łupiny babki jajowatej na odchudzanie

Błonnik jest włóknem roślinnym, nie ulega trawieniu i rozpuszczeniu. Znacznie usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, wchłaniając wodę i oczyszczając go. Dzięki pęcznieniu błonnika w żołądku, zamieniającego się w gęstą substancję, pojawia się uczucie sytości, a co za tym idzie, zmniejsza się łaknienie. Błonnik wykazuje także właściwości absorbujące glukozę, opóźniając przemianę węglowodanów oraz wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu.

Cenny śluz babki jajowatej

W małych nasionkach babki jajowatej kryje się duża ilość związków śluzowych, odgrywających rolę ochronną dla śluzówki układu pokarmowego. Łagodzi stany zapalne śluzówki i podrażnienia, osłaniając ścianki żołądka i jelit. Z tego też powodu wiele osób stosuje babkę w razie zachorowania na owrzodzenie czy uchyłkowatość jelita, a także w innych chorobach układu pokarmowego.

Jeśli usuwane są toksyny i metale ciężkie z organizmu, to w ten sposób dochodzi do jego oczyszczenia. Poprawia się więc ogólny stan zdrowia człowieka.

Inne substancje lecznicze w babce jajowatej

Oprócz błonnika w nasionkach babki znajdują się cenne składniki, takie jak proteiny (podstawowy budulec organizmu), czy fitosterole (substancje roślinne pomagające obniżyć cholesterol, wspomagające układ sercowo-naczyniowy). W babce jajowatej znajdują się także lipidy, czyli tłuszcze (to główne źródło energii i budulec błon komórkowych) oraz garbniki (tanina), które działają dobroczynnie na układ trawienny i wykazują działanie przeciwzapalne.

Jak stosować babkę jajowatą?

Babkę jajowatą można kupić w kapsułkach, granulkach, w postaci ciekłej i w proszku. Można ją przyjmować od 5. do 10. gramów do trzech razy dziennie. Wiele osób decyduje się na napar z babki jajowatej – łyżkę nasion należy zalać wrzątkiem i odstawić na 20. minut. Natomiast odwar przygotowuje się z łupin nasiennych, zalanych szklanką zimnej wody.

Babkę jajowatą w formie naturalnej można dodawać do zup, jogurtów, sosów, owoców i sałatek.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego