Poradnik
Dulcobis

Dulcobis

Dulcobis na zaparcia

Problemy zdrowotne dotyczące układu pokarmowego występują bardzo często. Wielokrotnie wynikają z przejedzenia, nieodpowiedniej diety czy lekkich zatruć. Niestety ich źródłem są też różne schorzenia, które już trudniej wyeliminować. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka, czyli zdrowe odżywianie się, aktywność fizyczna i unikanie długotrwałego stresu. Jelita bardzo reagują na silne emocje, stąd też mówi się o nerwicy, która je dotyka.

O występowaniu zaparć mówimy wtedy, gdy przerwa w wypróżnianiu przedłuża się do 3 dni. Szczególnie trudne sytuacje mają miejsce przy tygodniowym lub dwutygodniowym zatwardzeniu. Przyczyną utrzymujących się długo zaparć są także wyjazdy poza teren zamieszkania. Zmiana klimatu, stres, nowi ludzie – to wszystko działa podświadomie na emocje, które znacząco wpływają na stan jelit.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Jak przeciwdziałać zaparciom? Preparaty Dulcobis

Wśród wielu różnych leków, które pomagają pozbyć się problemu zaparć, znajduje się Dulcobis. To preparaty z grupy środków dojelitowych, przeczyszczających. Warto jednak podkreślić, że różnią się one od innych tym, że działają w jelicie grubym. Składnikiem aktywnym działającym w leku Dulcobis jest bisakodyl, który uwalnia się w jelicie grubym, i co ważne, nie przenika do krwiobiegu w dużych ilościach. Przez bezpośredni wpływ, jaki wywołuje na zwoje podśluzówkowe, przyczynia się do nasilenia czynności skurczowej jelit oraz pobudzenia perystaltyki. Dodatkowo bisakodyl zwiększa ilość niewchłoniętej wody, jak i elektrolitów w jelicie grubym. Ma to wpływ na działanie przeczyszczające leku. Składnik ten zostaje przekształcany w jelitach za pośrednictwem enzymów błony śluzowej do desacetylobisakodylu. Następnie w takiej postaci ulega wchłonięciu, gdzie później zostaje wydalony z moczem i żółcią. Dzięki temu preparat wpływa korzystnie na perystaltykę jelit, która jest zaburzona przy zaparciach. Co więcej, składniki aktywne zawarte w preparatach z grupy Dulcobis zwiększają zawartość w wody jelicie. Jednocześnie hamują wchłanianie wody i elektrolitów w świetle jelita. Przekłada się to na rozluźnienie masy kałowej i spokojne wypróżnienie.

Dawkowanie Dulcobis

Dulcobis ma formę tabletek dojelitowych. Można go nabyć w opakowaniu mieszczącym 20 lub 40 tabletek. Podaje się go w czasie krótkotrwałych zaparć, ale też przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi. Nie można przyjmować preparatu dłużej niż 5 dni. Jeśli inaczej nie zaleci lekarz dzieci powyżej 12 roku życia, dorośli powinni przyjmować 1-2 tabletki wieczorem. Preparat należy popić dużą ilością wody. Nie można tabletek rozgryzać, ani popijać mlekiem. Natomiast osoby, które przygotowują się do badań diagnostycznych, przyjmują Dulcobis pod nadzorem lekarza. Dawka wynosi 2 tabletki rano i wieczorem w dniu poprzedzającym badanie. Następnego dnia rano pacjent otrzymuje jeszcze czopek, który spowoduje całkowite opróżnienie.

Kiedy nie można stosować preparatu Dulcobis

Mimo że lek jest bezpieczny, są przeciwwskazania dla osób, które są uczulone na którykolwiek składnik w nim zawarty. Nie można go stosować przy niedrożności i zwężeniu jelit oraz przy mocnych stanach zapalnych w obrębie jamy brzusznej. Osoby odwodnione i kobiety w ciąży również muszą się powstrzymać przed przyjmowaniem preparatów z grupy Dulcobis.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki