Kategorie

Melisa - herbaty

Herbaty z melisy leczniczej

Stres, uczucie niepokoju i napięcia to nieodłączne elementy naszego życia. Warto jednak dbać o to, aby jak najmniej narażać organizm na tego typu przykre doznania. Należy pamiętać, że długotrwałe wystawienie na czynniki stresogenne może mieć wpływ na nasze zdrowie. Jednym z popularnych ziół stosowanych między innymi na uspokojenie jest melisa. Apteka Internetowa Gemini oferuje szeroki wybór herbat ziołowych na bazie tej rośliny.

Znalezione produkty: 10
Sortowanie:
Sortuj według
Herbatka ziołowa, Melisa, BELIN, 24 saszetki - miniaturka zdjęcia produktu

Herbatka ziołowa, Melisa, BELIN, 24 saszetki

3,69 zł
Zioła fix, Melisa, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Zioła fix, Melisa, 30 saszetek

5,09 zł
Bi Fix, Melisa, herbatka ziołowa, ekologiczna, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Bi Fix, Melisa, herbatka ziołowa, ekologiczna, 20 saszetek

4,79 zł
Bi Fix, Melisa, herbata ziołowa, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Bi Fix, Melisa, herbata ziołowa, 20 saszetek

3,59 zł
Bi Fix, Melisa, herbatka, 40 g - miniaturka zdjęcia produktu

Bi Fix, Melisa, herbatka, 40 g

6,99 zł
Herbapol Zielnik Apteczny Melisa Fix, 2,0 g x 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Herbapol Zielnik Apteczny Melisa Fix, 2,0 g x 30 saszetek

6,89 zł
Happy Bobo Herbatka z melisą Bio, Na dobranoc, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Happy Bobo Herbatka z melisą Bio, Na dobranoc, 20 saszetek

8,79 zł
Herbatka fix, Melisa, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Herbatka fix, Melisa, 20 saszetek

6,29 zł
Herbatka fix, Melisa z jabłkiem, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Herbatka fix, Melisa z jabłkiem, 20 saszetek

8,29 zł
Herbapol Herbatka fix melisa z pigwą, 2 g x 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Herbapol Herbatka fix melisa z pigwą, 2 g x 20 saszetek

8,39 zł

Melisa – działanie

Melisa lekarska (łac. Melissa officinalis) to roślina, która rośnie dziko w Europie Południowej, Afryce Północnej oraz w Azji. Obecnie uprawia się ją na całym świecie. Bywa nazywana cytrynowym zielem ze względu na aromat, jaki wydziela. Dzięki licznym właściwościom, melisa znajduje zastosowanie zarówno w ziołolecznictwie, jak i w kuchni (gdzie używa się jej jako przyprawy) czy kosmetyce (zaleca się ją między innymi do pielęgnacji włosów skłonnych do przetłuszczania).

Melisa na uspokojenie

Problem stresu dotyczy wielu z nas. Współcześnie jesteśmy na niego narażeni na co dzień, dlatego bardzo ważne jest, aby umieć sobie z nim radzić. Choć w pewnych sytuacjach stres może mobilizować nas do działania, jego nadmiar wywołuje negatywne skutki dla naszego organizmu. Warto więc stosować metody, które pomagają go zredukować. Jedną z nich może być picie herbaty z melisy.

Zioło to jest bowiem znane ze swojego uspokajającego działania. Zaleca się stosować je w stanach pobudzenia nerwowego, ponieważ umożliwia ono wyciszenie oraz rozluźnienie.

Melisa na sen

Problemy ze snem to popularna dolegliwość, na którą skarżą się ludzie w różnym wieku. Jeżeli zauważymy u siebie trudności z zasypianiem oraz budzenie się w środku nocy, a za dnia odczuwamy zmęczenie i walczymy z ospałością, to mogą to być objawy bezsenności. Jeśli taki stan utrzymuje się krótko – pomocne może okazać się picie naparu z melisy. Stosowanie go pozwala się zrelaksować, co wpłynie na jakość snu.

Oferta herbat z melisy – Apteka Internetowa Gemini

W asortymencie naszej apteki znajdują się herbaty na bazie melisy leczniczej różnych producentów. Oprócz podstawowej wersji produktu, dostępne są także warianty z dodatkiem:

  • jabłka,
  • lawendy,
  • pigwy,
  • szyszki chmielu.

Herbatę należy zalać gorącą wodą i parzyć około pięciu minut. Produkty stosuje się w celu uzupełnienia codziennej diety.

Melisa herbata – jak działa na organizm przygotowany napar?

W gronie najbardziej znanych i najchętniej stosowanych ziół bez wątpienia znajduje się melisa lekarska. Jej liczne właściwości znane są od dawna i pozwalają na wykorzystanie zarówno w ziołolecznictwie, jak i kosmetyce. Liście melisy znalazły swoje zastosowanie w medycynie ludowej, już wiele wieków temu. Co znajduje się w jej liściach i jak działa przygotowana melisa herbata?

Cenne składniki występujące w liściach

W liściach melisy znajdziemy przede wszystkim olejek eteryczny. Z tego względu melisa herbata polecana jest do picia w stanach nadmiernego napięcia, stresu czy wahań nastroju.

Występujące w liściach śluzy przyczyniają się do osłony błon śluzowych górnych dróg oddechowych, a obecność witaminy C i flawonoidów, to między innymi efekt antyoksydacyjny.

Napar z melisy

Melisa herbata oferuje nie tylko ciekawy smak i aromat, ale przede wszystkim korzystny wpływ na organizm. Można ją stosować zarówno w stanach napięcia nerwowego czy niepokoju, jak i zaburzeniach rytmu serca. Ze względu na swoje działanie wspomaga walkę z bezsennością, ale i poprawia pracę układu pokarmowego.

Melisa herbata może posłużyć w przeziębieniu, grypie, dolegliwościach występujących po stronie dróg oddechowych.

Filiżanka takiego naparu wypita po spożyciu ciężkostrawnego posiłku przynosi ulgę przewodowi pokarmowemu. Jest to związane z łatwiejszym trawieniem i nieznacznym pobudzeniem wydzielania soku żołądkowego i żółci. Napary z melisy mogą być stosowane nawet u dzieci. Jest ona częstym składnikiem między innymi herbatek uspokajających dla najmłodszych.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Smak
Problem
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego