Poradnik
Nudności

Nudności

Nudności

Nudności mogą być skutkiem różnych schorzeń, ale też zwykłej niestrawności. Czasami występują po zjedzeniu zbyt obfitego czy tłustego posiłku. U dzieci najczęściej wynikają z różnych infekcji i problemów żołądkowych. Często towarzyszą im takie dolegliwości jak uczucie pełności brzucha, ból, zgaga, zaparcia lub biegunki czy odbijanie. Oprócz tych przyczyn nudności trzeba też wymienić chorobę lokomocyjną. Jazda samochodem przy problemach z błędnikiem to żadna przyjemność, a wręcz przeciwnie, duży dyskomfort. Tak samo z mdłościami borykają się kobiety w ciąży, szczególnie w pierwszych trzech miesiącach od zapłodnienia. Brak apetytu i kłopoty z układem pokarmowych to bolączka większości przyszłych mam. Nudności często towarzyszą ludziom mającym migreny oraz tym, którzy przyjmują spore ilości leków. W każdym z wyżej wymienionych przypadków trzeba z nimi walczyć, w celu poprawienia swojego samopoczucia. Utrzymujące się dłużej mdłosci powinny skłonić do wizyty u lekarza, aby wspólnie ustalić przyczynę i dalsze leczenie.

Znalezione produkty : 8
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Lokomotiv, 15 drażetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lokomotiv, 15 drażetek
25,59 zł
Lokomotiv, 8 drażetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lokomotiv, 8 drażetek
17,09 zł
Prenatal Uno, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Prenatal Uno, 30 kapsułek
24,89 zł
Prevomit, 28 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Prevomit, 28 tabletek powlekanych
24,59 zł
Lokomotiv, syrop dla dzieci powyżej 3 roku, smak landrynkowy, 130 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lokomotiv, syrop dla dzieci powyżej 3 roku, smak landrynkowy, 130 ml
18,39 zł
Sea-Band, opaski akupresurowe przeciw mdłościom, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sea-Band, opaski akupresurowe przeciw mdłościom, 2 sztuki
34,79 zł
Lokomotiv, 6 pastylek do ssania - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Lokomotiv, 6 pastylek do ssania
17,89 zł
Imbifem, krople, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Imbifem, krople, 50 ml
28,99 zł
1 - 8 z 8 produktów

Objawy nudności

W rdzeniu przedłużonym mózgu znajduje się ośrodek wymiotny i właśnie tam docierają impulsy z różnych części ciała. Unerwione narządy – przepona, mięśnie brzucha, przełyk i żołądek pobudzają ośrodek i pojawia się odruch wymiotny. Niezależnie co jest źródłem nudności, zawsze objawiają się podobnie. Towarzyszą im bardzo często bladość twarzy, zawroty głowy i osłabienie. Pojawić się mogą także: ślinotok, przyśpieszone bicie serca, odruch wymiotny i niechęć do jedzenia. Przyczyn i objawów może być bardzo dużo, dlatego nie da się jednoznacznie ich określić. Każdy mniej więcej może się spodziewać, dlaczego jego samopoczucie pogorszyło się i co może być źródłem tych dolegliwości.

Choroba lokomocyjna – przyczyny i leczenie

Najczęściej dotyka najmłodszych, ale nie omija i dorosłych. Jazda samochodem u takich osób nie należy do przyjemnych i wiąże się ze strachem oraz dużym dyskomfortem. Zależnie od stopnia odczuwania nudności chory ma lepsze lub gorsze samopoczucie. Zawroty głowy, bladość, szybsze bicie serca, drżenie rąk i apatia – to niektóre z objawów towarzyszących osobom cierpiącym na chorobę lokomocyjną. Za wszystko odpowiedzialny jest błędnik, który źle określa położenie ciała i stad się biorą problemy lokomocyjne. Wzrok, receptory głębokiego czucia i błędnik wysyłają do mózgu sprzeczne sygnały. Pojawiający się niepokój i strach przed wystąpieniem choroby sprawia, że objawy dodatkowo się wzmagają.

Leczenie choroby lokomocyjnej jest objawowe. Dla dzieci kupuje się smaczne syropy i pastylki do ssania, które pomagają zlikwidować lub znacznie zminimalizować przykre dolegliwości. Głównym składnikiem takich preparatów jest kłącze imbiru, działające przeciwwymiotnie i łagodzące dolegliwości układu pokarmowego. W tego typu lekach znaleźć można także wyciągi roślinne oraz inne substancje o dobroczynnym wpływie na osobę chorą. Kolejnym środkiem na chorobę lokomocyjną są opaski na rękę dla dzieci i dla dorosłych. Umieszcza się je na przegubie dłoni, a ich zadanie polega na masowaniu jednego punktu (P6) na nadgarstku. Nie wywołują senności i znużenia. Oprócz tego typu preparatów na nudności można dostać również tabletki, działające tak jak drażetki do ssania czy syrop dla dzieci. Zażywają je szczególnie dorośli.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki