Kategorie

Rutyna

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Solgar Rutyna 500mg, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Solgar Rutyna 500mg, 50 tabletek

37,39 zł
Rutyna + witamina C Max, 120 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Rutyna + witamina C Max, 120 tabletek

6,79 zł

Rutyna

Skuteczna walka z infekcjami, ale i efektywna pielęgnacja skóry

Spośród szerokiej gamy suplementów występujących na rynku, niemało miejsca zajmują preparaty z rutyną. Jest to także składnik wielu leków oraz produktów kosmetycznych.

Rutyna znajduje się także w preparatach, które mają na celu wzmacniać naczynia żylne. Takie wyroby są stosowane celem zmniejszenia opuchlizny i obrzęków, również zapobiegając im. Uszczelnienie naczynek oraz poprawa ich kondycji to efekt, który sprawdza się na etapie wspomagania leczenia zaburzeń krążenia żylnego, retinopatii cukrzycowej, jak i miażdżycy naczyń.

Rutyna – czym jest, zalety działania

Rutyna to flawonoid pochodzenia roślinnego. Pozyskiwana jest z bzu czarnego, mięty pieprzowej, ziela gryki, ruty, berberysu pospolitego, dziurawca zwyczajnego lub pąków perełkowca japońskiego.

Rutyna występująca w różnorodnych suplementach diety, ze względu na swoje właściwości uszczelniające względem naczyń krwionośnych, skutecznie radzi sobie nie tylko ze wspomnianymi opuchliznami, ale również pojawiającymi się pajączkami. Może je niwelować bądź zmniejszać ich widoczność.

Uszczelnianie naczyń krwionośnych i bycie antyoksydantem, to dwa niezwykle ważne aspekty na etapie pielęgnacji skóry, która w dużej mierze uwidacznia wszelkie zmiany spowodowane starzeniem się organizmu, jak i rozwojem szerokiej gamy schorzeń, nie tylko po stronie naczyń.

Szerokie spektrum działań

Rutyna w dużej mierze zwalcza wolne rodniki, ale i jest w stanie zmniejszyć toksyczne działanie utlenionego cholesterolu. Można spodziewać się zatem efektu obniżonego ryzyka występowania chorób serca i miażdżycy, a także zapobiegania nadmiernej krzepliwości krwi, na co wskazują ostatnio prowadzone badania. Z rutyny korzysta się na etapie podejmowania działań profilaktycznych u pacjentów zagrożonych atakami serca oraz udarami.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego