Kategorie

Sok z malin

Sortuj według

Sok malinowy

Malina właściwa (Rubus idaeus L.) to krzew z rodziny różowatych, o białych kwiatach i ciemnoróżowych, słodkich i aromatycznych owocach. Właściwości prozdrowotne wykazują substancje zawarte w liściach i owocach, stanowiących surowiec zielarski. Sok z malin uzupełnia dietę w witaminy, mikroelementy i przeciwutleniacze. Zawiera cenne dla zdrowia kwasy organiczne (np. jabłkowy, cytrynowy) i substancje śluzowe. Znajdujący się w nim kwas askorbinowy pomaga stawiać czoło infekcjom i wzmacnia odporność organizmu.. Syropy malinowe dobrze sprawdzają się jako dodatek do naleśników, deserów i rozgrzewających naparów. Sok 100% można pić sam lub dodawać go do owocowych koktajli. Jest ceniony szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko rozprzestrzeniają się wirusy grypy i przeziębienia. Zawiera witaminy z grupy B – B1, B2, B3 i B6 - niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

 

EkaMedica Malina, sok, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

EkaMedica Malina, sok, 500 ml

17,99 zł
Bonifraterski sok z owoców maliny, z dodatkiem witaminy C, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Bonifraterski sok z owoców maliny, z dodatkiem witaminy C, 500 ml

22,99 zł
Oleofarm Soki Świata Malina, 100% sok z owoców, 490 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Oleofarm Soki Świata Malina, 100% sok z owoców, 490 ml

19,49 zł
Alter Medica Malina, sok, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Alter Medica Malina, sok, 500 ml

16,79 zł
Oleaofarm Malina, 100% sok z owoców, 490 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Oleaofarm Malina, 100% sok z owoców, 490 ml

22,49 zł
Premium Rosa Malina, sok 100% z owoców ekologicznych, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Premium Rosa Malina, sok 100% z owoców ekologicznych, 500 ml

33,99 zł
Oleofarm Malina, sok + cynk, 490 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Nowość

Oleofarm Malina, sok + cynk, 490 ml

24,99 zł
Sok z malin z lipą, 490 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Sok z malin z lipą, 490 ml

21,99 zł

Działanie i właściwości soku z malin

Sok wyciśnięty z owoców stanowi esencję właściwości rośliny i zawiera wiele cenionych w fitoterapii związków. Malina jest owocem o niskiej zawartości węglowodanów. Błonnik wspiera trawienie i reguluje perystaltykę jelit. Sok z malin jest źródłem niezbędnych witamin i mikroelementów. Witamina A jest ważna dla oczu, pomaga zachować zdrową skórę. Witamina E to silny antyoksydant, prekursor syntezy kolagenu w komórkach. Witamina C, czyli kwas askorbinowy, również bierze udział w tym procesie oraz niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników. Witamina K poprawia krzepliwość krwi, a jej niedobory grożą niekontrolowanymi krwotokami. Produkują ją naturalnie bakterie jelitowe, ale można uzupełnić ją także odpowiednią dietą. Suplementacja witaminy K wspomaga ochronę przed osteoporozą i skutkami nieprawidłowej gospodarki wapniowej. Witaminy z grupy B, takiej jak: tiamina, ryboflawina, niacyna i pirydoksyna – odpowiadają za poprawne funkcjonowanie układu nerwowego. Niacyna polepsza zdrowie skóry, pomaga utrzymać dobry stan błon śluzowych. Podobnie ryboflawina, która ponadto odgrywa rolę w metabolizmie żelaza i przyczynia się do zachowania właściwej ilości czerwonych krwinek.

Maliny są źródłem wapnia, co sprawia, że sok z tych owoców będzie cennym składnikiem diety dzieci i osób starszych. Zawartość żelaza jest przydatna w profilaktyce anemii. Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia, pomaga utrzymać równowagę elektrolitową, zdrowe kości i zęby. Jest także współodpowiedzialny za pełnienie prawidłowych funkcji psychologicznych. Potas, wspiera układ nerwowy oraz funkcjonowanie mięśni i utrzymanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie. Cynk bierze udział w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, Pierwiastek ten pomaga zachować zdrowe włosy, paznokcie i skórę.

Sok malinowy w czasie infekcji

Poza przyjemnym smakiem i aromatem sok malinowy dostarcza wielu stymulujących organizm fitozwiązków. Kwasy organiczne takie, jak kwas cytrynowy i jabłkowy współtworzą komórkowy cykl Krebsa. Osoby nadwrażliwe na salicylany powinny zatem zrezygnować z jego spożywania, aby uniknąć wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia i życia reakcji alergicznych. Po sok z malin warto sięgać szczególnie w okresie wzmożonej aktywności wirusów i bakterii chorobotwórczych.

Filtry

Specjalne oferty
Producent
Cena
-
Postać
Smak
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Rejestracja