Kategorie

Woda kokosowa

1 - 24 z 3 produktów

Woda kokosowa

Jeszcze do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę z istnienia wody kokosowej, a tym bardziej z jej właściwości prozdrowotnych. Obecnie jednak wiedza o tym naturalnym preparacie dociera do tysięcy osób. Jakie właściwości posiada zatem woda kokosowa i dlaczego warto po nią sięgnąć?

Woda kokosowa: właściwości, zastosowanie

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że woda kokosowa to nie to samo, co mleko kokosowe. Opisywany specyfik jest pozyskiwany z zielonych jeszcze owoców palmy; woda, która następnie jest sprzedawana w kartonikach lub specjalnych butelkach trafia do opakowania wprost z niedojrzałego kokosa. Produkt zwraca uwagę przede wszystkim swoim składem – jest bogaty nie tylko w witaminy (B1, B2, B3, B5, B6 czy witaminę C), ale także mikroelementy (potas, wapń i magnez).. Woda kokosowa nazywana jest zresztą czasem płynem życia właśnie ze względu na zawarte w niej elektrolity. Ich obecność pozytywnie wpływa na nawodnienie organizmu i witalność. .

Dlaczego właśnie woda kokosowa?

Szczególne zalecenie do spożywania napoju, jakim jest woda kokosowa, stanowi odwodnienie, tak jak np. w przypadku biegunki – to właśnie wówczas wskazane jest spożywanie elektrolitów. Płyn z młodych kokosów to jednak nie tylko źródło witamin i mikroelementów, ale także napój o niepowtarzalnych walorach smakowych, który ceni sobie coraz więcej osób sięgających po produkty z kategorii superfood. Dla osób, którym nie odpowiada tego typu smak, powstała liofilizowana woda kokosowa w kapsułkach. Szczególnym przypadkiem jest także woda kokosowa w proszku, wzbogacona o składniki roślinne i sól himalajską – stanowi naturalny zamiennik dla napojów izotonicznych i zapewnia lepszą wydajność podczas treningu, a następnie sprawniejszą regenerację organizmu. Niezależnie od formy podania, zawiera w swoim składzie niewiele tłuszczu i cukru.

  • SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar