Kategorie

Żele do higieny intymnej

1 - 24 z 76 produktów

Żel do higieny intymnej

Żel do higieny intymnej powinien być obecny w zestawie toaletowym każdej kobiety, podobnie jak szampony, pasty do zębów czy kremy do twarzy. Zbyt często odrzucamy żel do higieny intymnej na jego miejsce sięgając po zwykłe mydła i żele pod prysznic. Są to zazwyczaj preparaty o neutralnym pH (5,5) i dlatego mogą zakłócać naturalną równowagę pochwy, umożliwiając w ten sposób rozwój szkodliwych bakterii.

Inaczej jest, gdy wybierze się specjalny żel do higieny intymnej, który utrzymuje równowagę pH flory pochwy (w zakresie od 3,8 do 4,5), ponieważ zawiera odpowiednią dawkę kwasu mlekowego. Zazwyczaj żele intymne niosą ze sobą jeszcze dodatkowe korzyści dzięki składnikom, o które zostały wzbogacone.

Przykłady dodatków, jakie można spotkać w żelu do higieny intymnej to:
aloes
• nagietek
• rumianek
pantenol

Wszystkie one są tam po to, by móc nieść wsparcie w działaniu żelu do higieny delikatnej części ciała kobiet, co oznacza, że oczyszczają, nawilżają, łagodzą, jak również chronią tę intymną okolicę.

Żel do higieny intymnej – prawidłowe stosowanie

Po każdej wizycie w toalecie zaleca się stosowanie intymnego żelu, ale z racji tego, iż w większości przypadków jest to dość niewygodne, ze względu na dynamiczny styl życia, powinno się starać używać go minimum w niżej przedstawionych sytuacjach:
• po kąpieli/prysznicu
• zawsze przed snem
• dwa razy dziennie podczas menstruacji

Nie należy myć intymnej okolicy tradycyjnym mydłem lub żelem pod prysznic przed użyciem żelu intymnego, ponieważ w ten sposób neutralizuje się działanie specjalistycznego produktu.

Dodatkowo warto pamiętać, by starać się myć za pomocą intymnego żelu tylko zewnętrzne części narządów płciowych. Pochwa ma zdolność do samooczyszczania, a każda inna interwencja związana z produktami czyszczącymi może jej tylko zaszkodzić.

Poza tym, decydując się na to, by stosować żel do higieny intymnej, warto wiedzieć, iż najlepiej robić to ręcznie, a nie za pomocą gąbki do kąpieli lub rękawicy. Ponadto zbierają one i rozprzestrzeniają bakterie, dlatego mogą również zaszkodzić wrażliwej, delikatnej skórze intymnej okolicy.

Drobne urazy powodują nie tylko dyskomfort, ale mogą również prowadzić do infekcji, jeśli dostaną się do nich mikroorganizmy zewnętrzne. Pamiętaj też, że gdy już zastosujesz żel do higieny intymnej, nie kieruj bieżącej wody bezpośrednio na genitalia, gdy chcesz go spłukać. Powód tego jest prosty: silny strumień wody nie tylko zmyje naturalne ochronne wydzieliny z pochwy, ale także ułatwi szkodliwym bakteriom wejście wewnątrz ciała – tym samym powodując stan zapalny.

Żel do higieny intymnej – bogactwo wyboru

Wybierając żel do higieny intymnej odpowiedni dla siebie i zgodny z indywidualnymi potrzebami, pamiętaj o jeszcze jednym kryterium, a mianowicie: polegaj wyłącznie na dopasowanych do swojego ciała produktach. W ten sposób zmniejszysz ryzyko stosowania formuł z drażniącymi, a nawet szkodliwymi składnikami, które mogłyby:
• powodować dyskomfort
• zakłócać naturalną równowagę w Twojej intymnej okolicy

Żel do higieny intymnej – także dla mężczyzn

Mężczyźni także powinni używać żelu tego typu, dlatego że skóra krocza usiana jest gruczołami łojowymi i potowymi. Jest porośnięta włosami, a także gruba, dodatkowo w tych okolicach mocno się poci, co tworzy środowisko, w którym bardzo łatwo o rozwój bakterii. Dlatego nie zaleca się stosowania standardowych żeli pod prysznic czy mydła, ponieważ naruszają one naturalna florę bakteryjną i mogą być źródłem zakażenia. Właściwym wyborem będzie żel do higieny intymnej dla mężczyzn, charakteryzujący się kwaśnym pH, które zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, a także infekcjom.

Teraz, kiedy miejmy nadzieję, każdy, zarówno kobieta jak i mężczyzna ma już świadomość, jak wielką rolę w jej codziennej higienie odgrywa żel do higieny intymnej mamy dobrą wiadomość – nie brakuje producentów, którzy również mają tę wiedzę! Dzięki temu rynek produktów do higieny intymnej obfituje w interesujące rozwiązania, które pozwalają na to, iż każdy jest w stanie dopasować żel do higieny intymnej do swoich potrzeb.

W szerokiej gamie produktów można znaleźć między innymi te wyróżniające się właściwościami, takimi jak działanie:
• kojące
• łagodzące
• ochronne
• normalizujące
• nawilżające

Zatem wybierając żel do higieny intymnej, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, na czym zależy nam najbardziej. Po odpowiednim dopasowaniu produktu można liczyć na odświeżenie, ale także działanie uspokajające i przeciwzapalne.

Szczególną popularnością cieszą się żele wzbogacone o probiotyk, bowiem te dodatkowo mogą zapewnić następujące korzyści:
• odnowienie naturalnej flory bakteryjnej
• stymulowanie rozwoju bakterii przyjaznych skórze
• hamowanie rozwoju grzybów i bakterii chorobotwórczych

Warto również dodać, iż chociaż mogłoby się wydawać, iż żel do higieny intymnej jest domeną kobiet, to na sklepowych półkach (również tych wirtualnych), nie brakuje propozycji skierowanych dla panów, uwzględniających ich szczególne potrzeby. Warto skorzystać z ich walorów dla zdrowia i higieny.