Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Złocień Maruna

Złocień maruna

Złocień maruna to suplement diety, którego składnikami aktywnymi są witamina B12 i witamina B5

1 - 3 z 3 produktów

Złocień maruna: informacje o roślinie

Złocień maruna to bylina pochodząca z Azji Mniejszej – obecnie występuje także dziko na kontynencie europejskim. Osiąga wysokość kilkudziesięciu centymetrów, ma zielonożółte, pierzaste liście i kwiatostan, który może przypominać kwiaty rumianku pospolitego. Kwitnie od czerwca do września. Lecznicze działanie rośliny wykorzystywano już w starożytności.

Złocień maruna – składniki i ich oddziaływanie na organizm

Ekstrakt z liścia złocienia maruny

Ryboflawina, nazywana także witaminą B12, spełnia w organizmie kilka funkcji. Po pierwsze przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Przede wszystkim ma jednak korzystny wpływ na układ nerwowy i pomaga w jego funkcjonowaniu oraz skutecznie zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia.

Ryboflawina wpływa na utrzymanie właściwego poziomu czerwonych krwinek.

Kwas pantotenowy (witamina B5), podobnie jak ryboflawina, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego w organizmie. Ponadto ma także duży wpływ na poprawną syntezę i metabolizm hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników.

Oprócz tego kwas pantotenowy, nazywany także witaminą B5, pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie oraz przyczynia się (podobnie jak ryboflawina) do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.