Nowość
Gynoxin 2%, krem dopochwowy, 30g
Nowość

Gynoxin 2%, krem dopochwowy, 30g

41,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: RECORDATI

Grupa: Nowości

Gynoxin 2%, krem dopochwowy, 30g - opis produktu

Gynoxin krem dopochwowy zawierający substancję czynną fentikonazol. Fentikonazol jest pochodną imidazolu, który wykazuje działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne na bakterie Gram-dodatnie oraz na pierwotniaki. Gynoxin jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego.

Wskazania: drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).

Skład: substancją czynną leku jest fentikonazol. 100 g kremu dopochwowego zawiera 2g azotanu fentikonazolu. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: estry makrogolu z kwasami tłuszczowymi (C12-C18), olej migdałowy pierwszego tłoczenia, glikol propylenowy, alkohol cetylowy, glicerolu monostearynian, lanolina uwodorniona, sodu edetynian, woda oczyszczona.

Działanie: fentikonazol jest pochodną imidazolu o działaniu przeciwgrzybiczym, przeciwbakteryjnym.

Dawkowanie: wprowadzić zawartość aplikatora (około 5g) głęboko do pochwy. Krem należy stosować za pomocą aplikatora (po umyciu nadaje się do wielokrotnego użycia). Aplikować jednorazowo głęboko do pochwy wieczorem przed snem-dawkę powtórzyć rano. W celu uniknięcia ponownego zakażenia zaleca się równoczesne leczenie partnera. Stosować na żołądź i napletek.

Przeciwwskazania: nie stosować jednocześnie z mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi, gdyż produkt zawiera tłuszcze i oleje, które mogą prowadzić do uszkodzenia środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarze przed zastosowaniem leku. Nie zaleca się stosowania Gynoxin w czasie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Przechowywanie: lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane: po zastosowaniu tego leku obserwowano następujące objawy niepożądane: bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 osoby na 10 000): odczuwanie pieczenia sromu i pochwy, rumień, świąd, wysypka. Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry. Lanolina uwodorniona i alkohol etylowy mogą powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). W przypadku wystąpienia miejscowego podrażnienia lub reakcji alergicznej leczenie należy przerwać.

Interakcje: należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o wszystkich stosowanych lekach, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjentka planuje stosować.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: lek Gynoxin zawiera glikol propylenowy, lanolinę uwodnioną i alkohol cetylowy. Glikol propylenowy może powodować podrażnienia skóry. Lanolina uwodorniona i alkohol cetylowy mogą powodować miejscową reakcję skórną.

Podmiot odpowiedzialny:
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via Civitali 1
20148 Mediolan
Włochy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nastąpiła zmiana kategorii dostępności produktu leczniczego wydawanego z przepisu lekarza (RX) na produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza (OTC). Na opakowaniu leku może znajdować się opis świadczący o dostępności leku na receptę.

Nastąpiła zmiana szaty graficznej. Skład nie uległ zmianie. Produkty ze starą szatą graficzną wydawane będą do wyczerpania zapasów.